Sport i Rekreacja

Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji (POSIR)

POSIR jest Samorządowym Zakładem Budżetowym Miasta Poznania. Propaguje zdrowy styl życia i kulturę fizyczną. Rozpowszechnia wśród mieszkańców Poznania sport i rekreacje. Prowadzi sekcje sportowe oraz zawody na szczeblach lokalnych, jak i wyższych.

Organizuje wiele ciekawych wydarzeń sportowych, m.in. Maraton, Półmaraton, zawody w kajakarstwie i wioślarstwie. Oferuje także rozrywkę w formie cyklu koncertów "Na Falach", które odbywają się nad Jeziorem Maltańskim i Strzeszyńskim.

Do dyspozycji poznaniaków pozostaje wiele obiektów. Proponują szeroką gamę zajęć sportowo-rekreacyjnych, i to zarówno skierowanych do dorosłych, do dzieci, jak i do osób ze szczególnymi potrzebami.

Więcej informacji:

posir.poznan.pl

deklaracja dostępności


Termy Maltańskie

Jest to najwiekszy wodny kompleks rekracyjno-sportowy w Polsce, wykorzystujący naturalne wody geotermalne.

Termy zapewniają niezwykłą rozrywkę oraz relaks.

Więcej informacji:

termymaltanskie.com.pl

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową


Sport-portal

Miasto Poznań mając na uwadze upowszechnianie oraz rozwój kultury fizycznej oraz sportu umożliwia swoim mieszkańcom uczestnictwa w różnego rodzaju formach aktywności sportowej.

Oferta zajęć sportowych i sportowo-rekreacyjnych przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży, osób starszych, jaki i dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Niezbędnej wiedzy w zakresie animacji sportu i aktywności fizycznej oraz informacji na temat obiektów i imprez sportowych dostarcza nam Sport-portal.