Pierwsze nasadzenia na Rynku Łazarskim

Ruszyły nasadzenia drzew na Rynku Łazarskim. Łącznie w ramach inwestycji posadzonych zostanie 51 roślin, jednak by zapewnić im jak najlepsze warunki do przyjęcia i wzrostu, proces  podzielono na dwa etapy - zgodnie ze sztuką ogrodniczą. 

Wyniki rekrutacji do przedszkoli

Poznańskie przedszkola ogłosiły wyniki pierwszego etapu rekrutacji. Miejsce na ten moment ma zapewniona zdecydowana większość, bo 4601 dzieci, starających się o przyjęcie. Do żadnego przedszkola na tym wstępnym etapie nie zakwalifikowało się 374 maluchów. Nadal czekają jednak na nie 1542 wolne miejsca.  

W Poznaniu Sprzedajemy Odpowiedzialnie

W Poznaniu rusza kampania "Sprzedajemy Odpowiedzialnie". Jeszcze w tym roku do około tysiąca punktów, w których można kupić napoje alkoholowe, zawitają przedstawiciele miejskiej komisji. Podpowiedzą, jak uchronić się przed sprzedażą alkoholu niepełnoletnim i wyjaśnią, jakie konsekwencje prawne mogą za to grozić.

Szczepienia - jak się rejestrować i zgłaszać [AKTUALIZACJA]

15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Seniorzy mogą zarejestrować się na trzy sposoby. Najprościej jest zadzwonić na infolinię lub do punktu szczepień, można też zarezerwować termin online. Pozostali dorośli będą mogli od najbliższego piątku zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii

Wzrost zachorowań na COVID-19 i niepewna sytuacja z tego wynikająca może budzić duży niepokój. Poznanianki i poznaniacy potrzebujący konsultacji psychologicznej w tym trudnym czasie mogą z niej skorzystać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Udostępniamy numery telefonów i adresy mailowe specjalistów gotowych udzielić pomocy. [Database of persons ready to provide psychological support - on a remote basis and free of charge for people in crisis arising from coronavirus pandemic].

Rekrutacja do szkół podstawowych

Trwa rekrutacja do szkół podstawowych. Wnioski o przyjęcie dziecka rodzice mogą składać do 30 kwietnia. Dokumenty należy wypełnić elektronicznie i wysłać poprzez system Nabór. Można też dostarczyć je do szkoły. 

Zmiany w rozkładach jazdy potrwają do 25 kwietnia

W związku z przedłużeniem lockdownu do 25 kwietnia, przedłużone zostały zmiany w rozkładzie jazdy na liniach ZTM Poznań. Do piątku (23 kwietnia) w dni robocze obowiązywał będzie sobotni rozkład jazdy z licznymi wzmocnieniami. Ograniczenia w transporcie są z jednej strony odpowiedzią na dużo mniejszą mobilność mieszkańców Poznania, a z drugiej - mają zapewnić pewność i ciągłość kursowania autobusów i tramwajów na wypadek rozwoju pandemii w kadrze prowadzącej pojazdy. MPK i ZTM monitorują liczbę pasażerów i na bieżąco wzmacniają poszczególne linie.

Wzdłuż ul. Morasko powstanie nowy chodnik

Ulica Morasko na odcinku od ul. Szklarniowej do ul. Meteorytowej (Deszczowej) zyska nowy, wygodny chodnik z kanalizacją i oświetleniem. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych.

Zmiany w strefie parkowania na Łazarzu

Piątek, 16 kwietnia, to ostatni dzień funkcjonowania tymczasowego parkingu przy hali widowiskowo-sportowej Arena. Od poniedziałku, 19 kwietnia, na kolejnych dziewięciu łazarskich ulicach pobierane będą opłaty za parkowanie.

Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze prace doktorskie i magisterskie

Już po raz 17. przyznano nagrody za najlepsze prace doktorskie i magisterskie obronione na poznańskich uczelniach oraz w instytucjach naukowych. Konkurs to jeden z przykładów współpracy Miasta ze środowiskiem akademickim. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się online. 

Ul. Mateckiego: budowa kanalizacji i zamknięcie dla ruchu

Prace związane z budową chodnika oraz kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągu w ul. Mateckiego wraz z przebudową oświetlenia wkraczają w kolejną fazę. W związku z tym ulica, którą w ostatnim czasie był możliwy przejazd, od czwartku, 15 kwietnia, zostanie zamknięta dla ruchu.  

Zmiany w związku z budową trasy na Naramowice

Prace związane z budową nowej trasy tramwajowej do ul. Błażeja toczą się na Winogradach i Naramowicach. W najbliższych dniach będą się z nimi wiązać przerwy w dostawie wody dla posesji przy ul. Wilczak i Naramowickiej. Rozpoczną się też roboty w rejonie dworca Garbary.

Strona 1 2 704