Ile kosztują atrakcje na świątecznych jarmarkach?

Trwa największe w historii Betlejem Poznańskie. Mieszkańcy i turyści mogą już odwiedzić jarmark na placu Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wiemy, ile w tym roku trzeba zapłacić np. za grzane wino, przejażdżkę kołem młyńskim albo skorzystanie z symulatora lotu saniami Świętego Mikołaja.

Jarmark świąteczny na MTP nocą. Na pierwszym planie tłum ludzi, w tle iglica i młyńskie koło. - grafika artykułu
Ile kosztują atrakcje na świątecznych jarmarkach?

Na pl. Wolności przygotowano dla mieszkańców i turystów mnóstwo wydarzeń i atrakcji. Nie zabraknie grzanego wina, które kosztuje 15 zł. Kaucja za betlejemski kubek to 20 zł. Za owoce w czekoladzie zapłacimy 13-15 zł, a za kakao 13-16 zł. 

Przez cały czas trwania jarmarku na pl. Wolności można też przejechać się na jednej z trzech przygotowanych na tę okazję klimatycznych karuzel: weneckiej oraz z Mikołajem i reniferami (to koszt 15 zł) czy też karuzeli Świątecznego Pociągu (10 zł). Można także sprawdzić swoją celność i "ustrzelić" z łuku nagrodę dla bliskiej osoby. Za 6 strzałów zapłacimy 30 zł.

Nową lokalizacją Betlejem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tam za grzane wino zapłacimy już 20 zł (tyle samo kosztuje kaucja za kubek). Na targach pojeździmy też na lodowisku. Bilet ulgowy to wydatek rzędu 14 zł, normalny zaś -  17 zł. Jeżeli ktoś nie ma własnych łyżew może je wypożyczyć za 10 zł.

Na MTP stanęło w tym roku koło młyńskie, z którego rozpościera się panorama na miasto. Za przejażdżkę zapłacimy 20 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny). Dzieci do 14. roku życia mogą także przejechać się karuzelą wenecką (15 zł), a trochę młodsze do 12 lat - zjechać kilkakrotnie na pontonach (15 zł). 

Jest jeszcze - cieszący się dużą popularnością - symulator lotu saniami Świętego Mikołaja. W tym przypadku dzieci do 3. roku życia mogą korzystać za darmo, pozostali muszą kupić bilet za 15 zł. Na targach można się też poczuć jak pilot współczesnego myśliwca. Za 15 minutowy "lot" w symulatorze F-18 zapłacimy 80 zł, za pół godziny - 150 zł.

Betlejem Poznańskie na pl. Wolności potrwa do 27 grudnia, a na terenie MTP do 23 grudnia. Od 3 grudnia do tych lokalizacji dołączą: pl. Kolegiacki oraz rynek Łazarski. Wszystkie jarmarki łączy specjalna świąteczna bimba.

W ramach Betlejem odbywa się także wiele bezpłatnych wydarzeń kulturalnych - spektakli, koncertów.  Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie betlejempoznańskie.pl.

Lokalizacje Betlejem Poznańskiego 2022: 

  • Plac Wolności - 18.11-27.12
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie - 19.11-23.12
  • Plac Kolegiacki - 3-18.12
  • Rynek Łazarski - 3-18.12

JZ

sieci społecznościowe