Kwiaty na mogiłach zasłużonych i kwesta na wileńską Rossę

W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada, prezydent Poznania Ryszard Grobelny o godz. 12.00 złoży kwiaty na Cmentarzu Zasłużonych (Wzgórze św. Wojciecha) na mogiłach: Stanisława Taczaka, Cyryla Ratajskiego, Władysława Marcinkowskiego, Szymona Wronieckiego, Przemysława Bystrzyckiego, Jarogniewa Drwęskiego, Hipolita Cegielskiego, Stanisława Mikołajczyka, Janusza Ziółkowskiego, natomiast o godz. 12.20 pod Pomnikiem Ofiar Sybiru i Katynia, u zbiegu ul. Fredry i Al. Niepodległości.

Natomiast zastępcy prezydenta w dniu wszystkich świętych kwestować będą na Poznańskich cmentarzach na rzecz renowacji polskiego cmentarza na rossie w wilnie:
- zastępca prezydenta tomasz kayser - cmentarz komunalny na miłostowie (wejście od ul.warszawskiej) w godz. 10.45-11.40
- zastępca prezydenta jerzy stępień - cmentarz komunalny na miłostowie (wejście od ul.warszawskiej) w godz. 9.30-10.30
- zastępca prezydenta mirosław kruszyński - cmentarz komunalny na miłostowie (wejście od ul.gnieźnieńskiej w godz. 10.00-11.00
- zastępca prezydenta maciej frankiewicz - cmentarz komunalny na junikowie (brama główna) w godz. 10.00-11.00.
koło przewodników pttk im. marcelego mottego w Poznaniu już po raz piąty organizuje kwestę na renowację zabytkowych grobowców i pomników cmentarza zasłużonych wielkopolan w Poznaniu.
przewodnicy turystyczni kwestować będą na cmentarzu zasłużonych wielkopolan (wzgórze św.wojciecha) od 31 października do 2 listopada br., w godz. 10.00 do 18.00.

sieci społecznościowe