Niedziela handlowa

W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia, przypada druga w tym roku niedziela handlowa. Otwarte będą sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Kilka linii autobusowych zmieni swoje trasy i dojeżdżać będzie co centrów handlowych.

W najbliższą niedzielę część linii autobusowych zmieni swoje trasy i dojeżdżać będzie do centrów handlowych
W najbliższą niedzielę część linii autobusowych zmieni swoje trasy i dojeżdżać będzie do centrów handlowych

W niedzielę, 5 kwietnia, linie autobusowe nr 180 i 184 funkcjonować będą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Dodatkowo autobusy linii 180 wykonywać będą kursy do centrum handlowego przy ul. Sycowskiej, a autobusy linii 184 obsługiwać będą przystanki przy centrum handlowym przy ul. Szwajcarskiej. Na liniach podmiejskich komunikacja odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy. Dodatkowo autobusy linii nr 611, 703, 705 i 707 będą obsługiwały przystanek - Sycowska/ Centrum Handlowe. Natomiast linie autobusowe nr 811, 812, 813 obsługiwały będą przystanek Swadzim/Auchan.

Niedziela handlowa z ograniczeniami

W związku ze stanem epidemii w Polsce nie wszystkie sklepy będą jednak otwarte. Zakupy będzie można zrobić w sklepach spożywczych, aptekach oraz drogeriach. Zamknięte będą wielkopowierzchniowe sklepy budowlane. 

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę obowiązuje od marca 2018 roku. W pierwszym roku  tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu ze wszystkich były dniami handlowymi. W kolejnych latach wprowadzono ograniczenia. W 2019 sklepy były czynne tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, z nielicznymi wyjątkami. W 2020 z 52 niedziel tylko w siedem sklepy będą otwarte. Dwie przypadną w niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Kwiecień będzie więc pod tym względem wyjątkowy, ponieważ przypadną aż dwie niedziele z otwartymi sklepami.