Wypożyczalnie sprzętu ogrodowego na cmentarzach

Na poznańskich cmentarzach komunalnych na Miłostowie i Junikowie powstały punkty, w których można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt ogrodowy. Dzięki nim odwiedzający groby bliskich będą mogli zadbać o nie za pomocą dostępnego na miejscu wyposażenia. 

Na poznańskich cmentarzach komunalnych na Miłostowie i Junikowie powstały punkty, w których można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt ogrodowy
Na poznańskich cmentarzach komunalnych na Miłostowie i Junikowie powstały punkty, w których można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt ogrodowy

Na cmentarzu na Miłostowie udostępniono 5 wypożyczalni. Punkty zostały zlokalizowane: przy wejściu na cmentarz od ul. Gnieźnieńskiej, na polu pogrzebowym 28A (od strony północnej), na polu 47 (od strony południowej), vis a vis domu przedpogrzebowego od ul. Warszawskiej oraz przy wejściu na cmentarz od ul. Warszawskiej. 

Na Junikowie można znaleźć 4 punkty ze sprzętem ogrodowym: przy wejściu na cmentarz od ul. Grunwaldzkiej (przy skrzyżowaniu z ul. Cmentarną), po drodze do domu przedpogrzebowego - od wejścia od ul. Cmentarnej, za linią wysokiego napięcia - na wysokości pól 32 i 33, a także pomiędzy polami 38 i 39. 

W każdym z punktów znajduje się 5 konewek, 10 grabi, 5 haczek oraz 3 miotły. 

W sąsiedztwie każdej wypożyczalni znajduje się tablica informacyjna, na której zostały zamieszczone zasady korzystania z akcesoriów. Wszystkie narzędzia zostały oznakowane specjalnymi znakami graficznymi lub naklejkami, które mają pomóc w identyfikacji przy ewentualnym porzuceniu sprzętu na terenie któregoś z cmentarzy. 

Wyposażenie powinno zostać zwrócone do punktu, z którego zostało pobrane, tak aby każdy mógł z niego skorzystać. 

VL