Firma Softswiss z siedzibą w Poznaniu zwiększa liczbę pracowników aż o 50%. Jakie zalety polskiego rynku dostrzega międzynarodowa firma z branży IT?

Bardzo dynamiczny rozwój branży IT zachęca wielkie korporacje międzynarodowe do wejścia na polski rynek. Wiodący twórca oprogramowania, firma SOFTSWISS otworzyła centrum technologiczne w Poznaniu zaledwie rok temu osiągając czterokrotny poziom zatrudnienia od zakładanego w biznesplanie otwarcia spółki w Polsce. Programiści z polskiego zespołu SOFTSWISS opracowują innowacyjne produkty IT dla klientów z całego świata. To pierwsza firma, która zaoferowała narzędzie obrotu kryptowalutą w sferze rozrywek online. 

Firma Softswiss z siedzibą w Poznaniu planuje zwiększyć liczbę pracowników aż o 50%. - grafika artykułu
Firma Softswiss z siedzibą w Poznaniu planuje zwiększyć liczbę pracowników aż o 50%.

W ciągu ostatnich kilku lat rynek IT w Polsce odnotowuje gwałtowny wzrost. W zeszłym roku został pobity rekord liczby wolnych miejsc pracy w branży IT - opublikowano około 100 000 ofert*. Ogłoszeń w sprawie pracy było o 236% więcej, niż w 2020 roku. Bardzo dynamiczny rozwój branży IT zachęca wielkie korporacje międzynarodowe do wejścia na polski rynek. Wiodący twórca oprogramowania, firma Softswiss, otworzyła centrum technologiczne w Poznaniu zaledwie rok temu osiągając czterokrotny poziom zatrudnienia od zakładanego w biznesplanie otwarcia spółki w Polsce. Polska jest jednym z czterech krajów, w których jest oficjalne przedstawicielstwo tej firmy IT. Od 2021 roku liczba pracowników biura w Poznaniu zwiększyła się dwukrotnie i obecnie pracuje w nim 240 osób. Programiści z polskiego zespołu Softswiss opracowują innowacyjne produkty IT dla klientów z całego świata. To pierwsza firma, która zaoferowała narzędzie obrotu kryptowalutą w sferze rozrywek online. Zgodnie ze słowami kierownictwa firmy, potencjał specjalistów w Polsce będzie rosnąć z każdym miesiącem, głównie dzięki wykwalifikowanym polskim pracownikom.

- Branża IT w Polsce jest teraz na etapie rozwoju. Jeśli mówić o liczbach, to tylko w zeszłym roku spośród wszystkich ofert pracy w polskiej branży IT ponad połowę stanowiły oferty dla programistów. Mamy szerokie plany jeśli chodzi o zwiększenie zatrudnienia i atrakcyjne oferty dla wykwalifikowanych programistów. Konkurencja jest duża, ale staramy się zachęcać nowych specjalistów dzięki ciekawym projektom, zgranemu zespołowi i systemowi bonusów - mówi Maciej Wieczorek, Dyrekor Regionalny w polskim biurze Softswiss.

Do końca 2022 roku firma planuje zwiększyć liczbę swoich pracowników w różnych krajach do 1600 osób. Szerokie plany dotyczą polskiego rynku. Zgodnie z prognozami firmy, do końca grudnia centrum programistyczne w Poznaniu może zwiększyć liczbę pracowników jeszcze o minimum 50% - 150 osób. Specjalnie dla rynku lokalnego Softswiss opracował system bonusów, który działa dla nowych pracowników firmy. Jeśli wyśle się CV w odpowiedzi na określone oferty i do końca sierpnia 2022 r.  z powodzeniem przejdzie się rozmowę kwalifikacyjną, to po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego specjaliści od razu dostaną od 2 000 do 4 000$ premii rekrutacyjnej. W danej chwili w polskim biurze firmy Softswiss jest ponad 100 nowych ofert pracy dla programistów i nie tylko.

Dynamiczny rozwój firmy jest również zauważalny na arenie międzynarodowej. Firma Softwiss została wyróżniona nominacjami od razu w czterech kategoriach do nagrody konferencji międzynarodowej SIGMA Balkans/CIS Awards 2022: najlepsze miejsce pracy w danej branży, najlepsza obsługa klienta, najlepszy dostawca platform oraz najlepsze oprogramowanie do badania programów partnerskich. Przy tym ta firma z branży IT weszła do pierwszej czwórki firm, które w tegorocznym finale otrzymały najwięcej nominacji. Cechą szczególną tej nagrody jest fakt, że zwycięzcy są wybierani nie tylko na podstawie wyników głosowania online, ale także przy udziale profesjonalnego jury - ekspertów rynku gier i liderów społeczności biznesowej. Zdobywcy nagrody zostaną ogłoszeni w Belgradzie (Serbia), gdzie w dniach 22-25 sierpnia odbędzie się zakrojona na szeroką skalę konferencja SIGMA Balkans/CIS Awards 2022.

* według danych portalu No Fluff Jobs

Firma IT SOFTSWISS to jedna ze światowych twórców oprogramowania dla iGaming. Oficjalne przedstawicielstwa firmy działają w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. W 2021 roku firma otrzymała nagrody w nominacjach ,,Najlepsza firma roku w obsłudze klientów" na International Gaming Awards (IGA) i ,,Najlepsza obsługa klientów roku" na Starlet Awards.

sieci społecznościowe