KPMG o ulgach na działania B+R

Spotkanie z ekspertami należącymi do Zespołu Innowacji, Ulg i Dotacji w KPMG było świetną okazją do poszerzenia wiedzy na temat zasad uzyskania ulg podatkowych na działalność badawczo-rozwojową. Poza wiedzą teoretyczną, uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów i zadać gościom najbardziej nurtujące ich pytania.

KPMG o ulgach na działania B+R - grafika artykułu
KPMG o ulgach na działania B+R

Dzięki inicjatywie firmy KPMG i Biura Obsługi Inwestorów, w strefie coworkingowej Plus Jeden odbyło się bezpłatne seminarium pt. "Wsparcie dla branży IT na prace B+R". Gości powitała Zastępczyni Dyrektora BOI Katarzyna Sobocińska, a wydarzenie prowadzili Radosław Ciechański (menedżer w zespole Innowacji, Ulg i Dotacji w KPMG) oraz Monika Piosik (konsultant w zespole Innowacji, Ulg i Dotacji w KPMG).

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia zasad pozyskania ulgi podatowej na prace B+R - przede wszystkim eksperci przybliżyli uczestnikom, jak poprawnie definiować prace B+R w sektorze IT. Opowiedzieli również, jako korzystać z ulgi "Innovation Box" i omówili źródła dotacji na projekty badawczo-rozwoje.

Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z różnych formy wsparcia działalności badawczo-rozwojowej. Na rynku jest dostępnych wiele instrumentów, o których nie wszyscy wiedzą: ulgi podatkowe i preferencyjne stawki podatkowe (w PIT i CIT), dotacje unijne, granty inwestycyjne, polska strefa inwestycji. Warto przyjrzeć się działalności firmy i ocenić, które działania mogą być uznane za badania i rozwój i kwalifikować się do uzyskania ulgi. Działalność badawczo-rozwojowa jest definiowana bardzo szeroko - praktycznie zalicza się do niej wszystko co zostało stworzone, zaprojektowane w naszym przedsiębiorstwie. Większość instrumentów jest dostępna bez ograniczeń dla wszystkich branż.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez ekspertów KPMG.

Załączniki

sieci społecznościowe