Ponad 11 000 ludzi, w 39 krajach świata korzysta z poznańskich pomysłów! Rockwool poszukuje kolejnych specjalistów do pracy

To właśnie w Poznaniu od pięciu lat powstają idee, usprawnienia i rozwiązania, z których korzystają fabryki i biura grupy Rockwool na całym świecie. Firma jest światowym liderem m.in. w produkcji skalnej wełny mineralnej do izolacji budynków. I chociaż w stolicy Wielkopolski nie wytwarza się tych materiałów, to zlokalizowane tu centrum kompetencyjne opracowuje rozwiązania dla całej firmy. Dlatego poszukuje pracowników do nowej siedziby w kompleksie biurowym Nowy Rynek.

RGBS świętuje 5 lat! Powiększający się zespół RGBS przeniósł się właśnie do kompleksu biurowego Nowy Rynek w centrum Poznania. - grafika artykułu
RGBS świętuje 5 lat! Powiększający się zespół RGBS przeniósł się właśnie do kompleksu biurowego Nowy Rynek w centrum Poznania.

- Rockwool Global Business Service Center jest przykładem sukcesu po poznańsku. W ciągu 5 lat centrum RGBS w Poznaniu ponad trzykrotnie zwiększyło zatrudnienie, a obecnie poszerza kompetencje oraz planuje kolejne rekrutacje. Oznacza to, że klimat inwestycyjny w Poznaniu sprzyja rozwojowi. Nasz rynek oferuje nie tylko świetną lokalizację, wysoką jakość życia czy atrakcyjną ofertę przestrzeni biurowej, ale przede wszystkim wysoko wykwalifikowanych, utalentowanych pracowników. Cieszę się, że RGBS nie zwalnia tempa i staje się znaczącą częścią grupy Rockwool oraz poznańskiego rynku pracy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Rockwool działa w stolicy Wielkopolski już od pięciu lat i jubileusz świętuje zmianą lokalizacji biura, która wynika z rozwoju firmy i nowych rekrutacji. Na początku pracowało tutaj 100 osób, dzisiaj - 350, a kolejnych 80 osób zostanie zatrudnionych do 2023 roku. Poszukiwani są inżynierowie, deweloperzy, specjaliści od IT i zakupów, a także księgowi i kontrolerzy biznesowi.

- Wraz ze wzrostem produkcji i sprzedaży w fabrykach Rockwool, rośnie zapotrzebowanie na wsparcie organizacyjne i biznesowe naszych zakładów. A ponieważ przez ostatnich pięć lat poznański zespół zyskał duże uznanie, zapadła decyzja o dynamicznym rozwoju tego biura. Rośnie nie tylko liczba zatrudnionych specjalistów, ale także obszary kompetencji, które zarząd przekazuje nam do Poznania - mówi Ewelina Płocieniczak, dyrektor RGBS.

Powiększający się zespół RGBS przeniósł się właśnie do kompleksu biurowego Nowy Rynek w centrum Poznania. To kolejny element, dzięki któremu firma wychodzi naprzeciw potrzebom swoich pracowników.

- Wybierając nową siedzibę firmy, nie mieliśmy wątpliwości - postawiliśmy na Nowy Rynek w Poznaniu. Dlaczego? Bo to miejsce ma wszystko, czego potrzebuje nowoczesna firma słuchająca potrzeb swoich pracowników. Jest oddalone zaledwie kilka kroków od Starego Browaru i kilka minut spacerem od targów, z okien widać centrum miasta. To miejsce ma duszę, z jednej strony otoczone parkami, z drugiej historyczną zabudową Wildy. Chcieliśmy, by nikt nie miał problemów z dotarciem do pracy, dlatego wybraliśmy punkt na skrzyżowaniu najważniejszych linii komunikacyjnych, w samym sercu dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Jeśli chodzi o wnętrze naszego nowego biura, to można powiedzieć, jak przystało na skandynawską firmę, że zdecydowanie czuć tu hygge! - mówi Joanna Kaźmierczak, RGBS Office Manager.

Nowe biuro odzwierciedla filozofię grupy Rockwool, wedle której budynki, w których spędzamy czas, mają wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i produktywność. Dlatego firma tak wielką wagę przykłada do recyklingu, oszczędności wody i redukcji emisji CO2. A wszystkie projektowane w Poznaniu rozwiązania dla fabryk, muszą spełniać restrykcyjne normy ekologiczne. Dlatego RGBS to niewątpliwie dobre miejsce pracy dla miłośników zielonych technologii.

- Tworzymy zespół kompetentnych i zaangażowanych pracowników, którzy wspierają grupę Rockwool w kompleksowy sposób. I to jest właśnie wyjątkowe, ponieważ dzięki rozmaitym, zróżnicowanym działom - każdy znajduje u nas coś dla siebie. I może poszerzać swoje kompetencje zarówno poprzez awanse i udział w projektach, ale również zmianę działu. Oprócz rozwoju pracowników to, co ma dla nas ogromne znaczenie, to relacje między ludźmi. Dlatego też w Rockwoolu nie ma bariery: szef - pracownik. Wszyscy jesteśmy równi, mamy głos i przestrzeń na siebie - dodaje Paula Szymańska, RGBS HR Manager.

Wiele zagranicznych firm lokuje w Polsce swoje centra biznesowe. Te dedykowane są jednak najczęściej księgowości, administracji czy IT. To co wyróżnia RGBS, to szeroki zakres kompetencji oraz ilość międzynarodowych projektów, w których pracownicy biorą udział. To tutaj projektowane są maszyny i linie produkcyjne, które następnie wdrażane są w fabrykach na całym świecie. W stolicy Wielkopolski powstają i są utrzymywane aplikacje mobilne czy inne rozwiązania IT, które ułatwiają codzienną pracę Rockwool i jej klientów. Tutaj odbywają się także zakupy i przetargi dla całej grupy. W Poznaniu projektowane są także materiały graficzne, animacje czy wideo, które wykorzystują działy marketingu na całym świecie, a specjaliści biorą aktywny udział w obszarze controllingu, raportowania, wsparcia sprzedaży oraz obsługi podatkowej.

Firma Rockwool wywodzi się z Danii, a swoją centralę ma nieopodal Kopenhagi. Dlatego nawet w poznańskim RGBS widać duńską kulturę pracy. Tu każdy pracownik ma czynny wpływ na organizację pracy, może wdrażać swoje pomysły niezależnie od zajmowanego stanowiska, a oprócz niewątpliwego profesjonalizmu, panuje tu spokojna, nieformalna atmosfera. Z badań wewnętrznych wynika także, że nowi pracownicy bardzo doceniają proces rekrutacji i wdrażania do pracy.

sieci społecznościowe