Przetarg WCWI na najem na terenie Łazienek Rzecznych

Przedwojenne Łazienki Rzeczne nad Wartą odzyskają dawną świetność. Inwestycja idealnie wpisuje się w program rewitalizacyjny "Na rzecz Warty", który ma przywrócić rzekę miastu i jego mieszkańcom. Jest okazja, aby współtworzyć to miejsce!

Rewitalizacja Łazienek Rzecznych jest okazją do nowej inwestycji
Rewitalizacja Łazienek Rzecznych jest okazją do nowej inwestycji

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na najem lokalu użytkowego na prowadzenie działalności gastronomicznej. Do dyspozycji najemcy będzie prawie 160 m² powierzchni przy ul. Piastowskiej 71 w budynku Łazienek Rzecznych.

Link do ogłoszenia o przetargu na najem: https://www.wcwi.com.pl/oferta/

Osoba do kontaktów: Piotr Juskowiak, tel. kom. 503 126 372.

Budynek Łazienek Rzecznych jest wpisany do rejestru zabytków. Wzniesiono go w latach 1924 - 1925. Pierwotnie, oprócz przebieralni ze 128 kabinami i szatnią dla 200 osób, funkcjonowała tam również restauracja, kasy, mieszkanie dozorcy i stacja pogotowia ratunkowego.

Zabytkowy obiekt zlokalizowany jest w północnej części Wildy (na lewym brzegu Warty, około 800 metrów w górę rzeki od Mostu Królowej Jadwigi), na terenie Bielników - dawnej nadwarciańskiej osady. Budynek wzniesiony został na sztucznie usypanej, zbliżonej do owalu skarpie, od strony Warty obłożonej płytami chodnikowymi, od strony zachodniej zadrzewionej drzewami liściastymi i krzewami. Od rzeki oddziela go około 200 metrowe pasmo łąk nadwarciańskich. Na zachód od budynku, równolegle do rzeki, biegnie Droga Dębińska. Latem w sąsiedztwie działa plaża miejska.