Sii Polska po raz drugi z tytułem Great Place to Work Europe. Firma znalazła się na 16. miejscu w kategorii największych pracodawców z kontynentu

Sii Polska ponownie dołączyło do grona laureatów europejskiego rankingu Najlepszych Miejsc Pracy. Firma została wyróżniona jako jeden z dwóch polskich pracodawców, zajmując wysokie 16. miejsce wśród dużych przedsiębiorstw z 19 krajów reprezentowanych na liście.  Organizowana rokrocznie uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbyła się 5 czerwca, tym razem w stolicy Szwecji.

Sii zdobywa Great Place to Work
Sii zdobywa Great Place to Work

- Nagroda Great Place to Work ma dla nas szczególne znaczenie. Dzięki niej jesteśmy pewni, że obrany przez nas kierunek jest właściwy - mówi Joanna Kucharska, Chief Human Resources Officer w Sii Polska, odbierająca wyróżnienie w Sztokholmie. - Już na samym starcie wiedzieliśmy, że chcemy być wyjątkową firmą, która owszem przynosi zysk, ale będący wynikiem tylko i wyłącznie uczciwej, efektywnej współpracy w przyjaznej atmosferze. Szacunek, otwartość, zaufanie, satysfakcja, wolność - właśnie te wartości są bliskie sercom wszystkich Power People - dodaje.

Ranking Najlepszych Miejsc Pracy jest o tyle nietypowy, że tworzą go sami pracownicy. Poprzez wzięcie udziału w anonimowej ankiecie wyrażają opinię na temat organizacji, z którą są związani. Co ciekawe, przeprowadzający badanie Instytut Great Place to Work weryfikuje nie tylko poziom zadowolenia zatrudnionych. Przedmiotem analizy jest również poczucie spełnienia, możliwość rozwoju zawodowego, postawa kierownictwa, a nawet ocena inicjatyw dodatkowych, wykraczających poza profil działalności przedsiębiorstwa. W 17. edycji konkursu, formularz oceny pracodawcy wypełniło aż 1,3 miliona pracowników z 2800 firm z 19 europejskich krajów.

- Już samą możliwość konkurowania z pracodawcami cieszącymi się powszechnym uznaniem traktujemy jako ogromny zaszczyt. Jednak największym powodem do dumy jest tak wysoka pozycja w rankingu Great Place to Work Europe, którą zawdzięczamy pracownikom Sii Polska - podkreśla CHRO. - Gratulacje należą się nam wszystkim, ponieważ to właśnie pełni optymizmu ludzie z pasją pozwalają firmie odnosić kolejne sukcesy - podsumowuje.

Na liście ogólnopolskiej firma znajduje się od 5 lat, cały czas pracując na swoją pozycję w czołówce najlepszych pracodawców. W kwietniu 2019 Sii Polska zajęło 2. miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 500 pracowników. Obecnie, po 13 latach działalności, zajmuje pozycję lidera rynku usług IT i inżynieryjnych, a zespół liczy ponad 4100 osób. Specjalistów, którzy chcą stać się częścią organizacji, wciąż przybywa. Przekonuje ich przede wszystkim atmosfera, różnorodność projektów i szerokie możliwości rozwoju wewnątrz firmy, a także perspektywa pracy w świetnie skomunikowanych oddziałach zlokalizowanych w 12 polskich miastach.