wizyty studyjne

Wizyta studyjna Norwegów obejmować będzie poznanie kompleksowych działań Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, poznanie działań realizowanych przez ngo na rzecz rozwoju oraz zdrowia psychicznego małych dzieci, jak również ochrony i praw, prezentację działań na rzecz aktywności fizycznej dzieci i młodzieży na osiedlowych boiskach, a także na rzecz wsparcia aktywności fizycznej seniorów. Uczestnicy wizyty obserwować będą prezentacje działań realizowanych przez placówki działające na rzecz edukacji dzieci począwszy od najmłodszych poprzez dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Ważnym tematem wizyty będą działania realizowane na rzecz zdrowego żywienia, w tym warsztaty dla osób przygotowujących posiłki dla dzieci w przedszkolach oraz konferencja dla mieszkańców Poznania.

Delegacja z Poznania natomiast weźmie udział w seminarium na temat statusu, zadań oraz obowiązków Urzędu Województwa Nordland, zapozna się projektem "Zerowa wizja samobójstw", pozna funkcjonowanie Ośrodka Zdrowia Frisklivssentralen działającego w zakresie zapobiegania

rozwoju chorób cywilizacyjnych, cukrzycy typu 2, astmy, otyłości oraz chorób psychicznych, zapozna się z projektami mających na celu stymulacje mieszkańców do codziennej aktywności fizycznej: "Projekt Bodø Stimuli", "Tydzień Zdrowia" dla mieszkańców całego województwa. Uczestnicy delegacji wezmą udział w warsztacie pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch - przykładowe działania instytucji przedszkolnych", poznają działania w zakresie implementowania i wdrażania "kryteriów dla zdrowych instytucji" w przykładowym powiecie na Lofotach, poznają działania jednego z powiatów związane z aktywnością fizyczną w szkołach podstawowych. Uczestnicy delegacji odbędą również wizytę w Ośrodku Zdrowia i jednym z przedszkoli zajmujących się "Friluftsliv" - aktywnością fizyczną w naturze.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej

  • informacja
  • Aktualnie wyświetlana strona - wizyty studyjne