Wyróżnienia Specjalne 2019

Pan Ryszard Rychlewski - najlepszy Animator Szkoleniowiec w Polsce w 2018 roku, na co dzień pracujący na Orliku przy ul. Żonkilowej w Poznaniu. Już po raz trzeci został wyróżniony za swoje zaangażowanie i pracę: w 2014 roku z rąk Ministra Sportu odebrał dyplom i tytuł Animatora Roku 2014 (w kategorii innowacja w uspołecznieniu Orlika), w roku 2015 - tytuł Animatora Roku 2015 (w kategorii najlepsza współpraca Animatora Orlika z wybranymi grupami). W tym roku konkurs miał trzy etapy i do ostatniego przeszło tylko 16 najlepszych animatorów. W ostatecznym głosowaniu  okazał się bezkonkurencyjny dzięki swoim pomysłom.


Fundacja AWF - jest realizatorem dwóch dużych programów "Trener Osiedlowy i  Trener Senioralny". Ideą przedsięwzięć jest organizacja bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, animacji czasu wolnego, dla młodych ludzi oraz seniorów, które odbywają się w czasie wolnym od nauki, w oparciu o miejską bazę sportowo rekreacyjną (głownie przyszkolne boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz boiska typu Orlik). Skala działań, zaangażowanie różnych grup społecznych, pozwala umiejscowić  "Trenera Osiedlowego i Senioralnego" pośród największych, kompleksowych programów aktywizacji fizycznej dzieci, młodzieży oraz seniorów w Europie.


Olimpiady Specjalne - jedną z podstawowych misji działalności Olimpiad Specjalnych jest zakorzenienie w świadomości ludzi, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną świetnie odnajdują się w treningu czy rywalizacji sportowej. Dzięki ciężkiej pracy i terapii przez sport zawodnicy uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. W lipcu bieżącego roku minęło 50 lat od pierwszych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, a jubileuszowe obchody, symbolicznie odbyły się w Chicago, gdzie Poznań reprezentowali Natalia Nowak i Michał Bojarski.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej