Newsletter "Studiuj w Poznaniu" - wrzesień 2020

Witamy w newsletterze "Studiuj w Poznaniu". Zapraszamy do lektury wybranych artykułów z naszego portalu.

Uniwersytet w czasach pandemii - konferencja

24 września odbędzie się zdalna konferencja "Uniwersytet w czasach pandemii: nauka, dydaktyka, administracja", podczas której uczestnicy będą mieli okazję dyskutować o problemach w czasach pandemii w szerokim kontekście. Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Najlepsze miasta do studiowania 2020: Poznań na podium

Poznań zajął trzecie miejsce w Rankingu Najlepsze miasta do studiowania 2020, przygotowanym przez ikalkulator. W zestawieniu uwzględniono m.in. takie kryteria, jak: poziom edukacji i perspektywy rozwoju, w tym możliwość znalezienia pracy i wysokość zarobków.

Stypendia dla stażystów poznańskich firm

Miasto Poznań zaprasza poznańskich pracodawców oraz studentów i studentki poznańskich uczelni do wzięcia udziału w programie stypendialnym.

UAM wśród najlepszych uczelni świata - opublikowano ranking szanghajski

Tylko 8 polskich uczelni znalazło się w prestiżowym gronie tysiąca wymienionych w Academic Ranking of World Univeristies, zwanym rankingiem szanghajskim. Wśród nich Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Poznańskie uczelnie w czołówce rankingu szkół wyższych Perspektywy 2020

Poznańskie uczelnie znalazły się w czołówce rankingu polskich szkół wyższych opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Trzecie miejsca w swoich kategoriach w skali kraju zajęły: Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet im. A. Mickiewicza.

Poznański zespół zwyciężył w Enactus Poland Competition

SKN "Enactus" Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu  z projektem "DiaBite" drugi raz z rzędu wygrało konkurs Enactus Poland Competition i będzie reprezentować Polskę na szczeblu międzynarodowym.

Pomoc dla białoruskich studentów!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje białoruskim studentom i studentkom, którzy zostali relegowani ze swoich uczelni, możliwość studiowania na UAM bez odpłatności za studia.

UAM i Miasto Poznań wymieniają grunty w ramach współpracy

Podpisano dwa akty notarialne regulujące stan prawny działek na Morasku. Porozumienie to wynik partnerskiej współpracy pomiędzy władzą samorządową i uczelnianą.

sieci społecznościowe