Ruszyło głosowanie na Inicjatora Mieszkańców 2020!

Otwieramy głosowanie Mieszkańców Poznania na Najlepszą Poznańską Inicjatywę Pozarządową. Startuje Inicjator Mieszkańców im. Andrzeja Białasa w ramach VI EDYCJI INICJATORÓW 2020!

grafika ilustrująca - grafika artykułu
Głosowanie Mieszkańców Poznania | Najlepsza Poznańska Inicjatywa Pozarządowa | Inicjatory 2020

Ideą konkursu jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz miasta i mieszkańców Poznania w 2020 roku, a także promowanie działań obywatelskich skierowanych do społeczności lokalnych.

W Poznaniu realizowanych jest wiele inicjatyw, których autorami są mieszkańcy oraz organizacje pozarządowe. Inicjatywy realizowane są na rzecz miasta i jego mieszkańców, w dziedzinach kultury, sztuki, nauki, środowiska, zdrowia, sportu i wielu innych.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zwycięska inicjatywa otrzyma tytuł wraz z nagrodą finansową:

  • Inicjator Mieszkańców - 5.000,00 zł.

W ubiegłym roku nagroda mieszkańców zyskała patrona, którym został śp. Andrzej Białas. Inicjator Mieszkańców im. Andrzeja Białasa zostanie przyznany tej inicjatywie, która uzyska najwięcej głosów w otwartym głosowaniu internetowym. Andrzej Białas był społecznikiem i przewodniczącym Rady Osiedla Ławica. W latach 2015-2018 pełnił funkcję dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania. Następnie objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Walczył z ciężką chorobą nowotworową. Odszedł we wrześniu 2019 roku, mając 62 lata.

Do konkursu zgłosiło się wiele inicjatyw realizowanych na rzecz Poznania i jego mieszkańców, nagrody w konkursie przyznane zostaną w pięciu kategoriach głównych:

  1. Inicjator Roku,
  2. Inicjator Wspierający,
  3. Inicjator Aktywizujący,
  4. Inicjator Nowatorski,
  5. Inicjator Mieszkańców.

NAGRODA MIESZKAŃCÓW

Jest to to dodatkowa kategoriach, w której decydujący głos macie Państwo! Każdy może oddać jeden głos na jedną INICJATYWĘ zgłoszoną do konkursu. 

Zwycięska INICJATYWA dołączy do podium pozostałych wyłonionych w konkursie! 

Głosy można oddawać do 7 listopada 2021 r.

Link do głosowania: https://www.poznan.pl/mim/ngo/glosowanie-inicjatywy-pozarzadowe/zaglosuj-na-najlepsza-poznanska-inicjatywe-pozarzadowa-inicjatory-2020,171645.html

Możliwość głosowania znajduje się u dołu strony.

Numery inicjatyw na liście i ich kolejność jest dobrana losowo.

W 2020 roku INICJATOREM, w kategorii NAGRODA MIESZKAŃCÓW, została inicjatywa Fundacji Laboratorium Marzeń, pn.: "Akademia Piłkarska Pełnosprytni".

INICJATORZY działają cały czas dla Ciebie! Teraz Ty zadziałaj dla nich!

IG

sieci społecznościowe