Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Wykład otwarty - Populizm i media: mediatyzacja polityki - polityzacja mediów

2018-01-24 ( środa )
18:00
biurowiec DELTA, ul. Towarowej 35, Poznań

Oswiadczenie Organizatora:

"Ze względu na manifestację, która odbędzie się także w czwartek, 14.12, o godz. 19:00, wykład zostaje przeniesiony na 24.01.2018 r.
Przepraszam za zaistniałą sytuację."

_

Latający Uniwersytet Demokracji zaprasza na wykład otwarty prof. UAM dr. hab. Doroty Piontek "Populizm i media: mediatyzacja polityki - polityzacja mediów".

Wykład będzie dotyczył relacji mediów i polityki, ich wzajemnego wpływu i współzależności. Omówione zostaną przesłanki populizmu mediów, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk mediatyzacji polityki i polityzacji mediów. Pierwsze z nich dotyczy przejmowania przez polityków logiki mediów w komunikowaniu się z wyborcami, drugie zaś politycznego zaangażowania mediów.

Funkcjonowanie mediów jest kluczowe dla jakości demokracji bowiem to one wpływają na to, jak procesy polityczne i ich aktorzy postrzegani są przez odbiorców, którzy w konsekwencji posiadanych wyobrażeń i wiedzy podejmują decyzje i działają.

Prof. UAM dr hab. Dorota Piontek to politolożka, profesorka UAM, kierowniczka Zakładu Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, badaczka podmiotów politycznych i medialnych (relacjonowanie polityki przez media). Jej zainteresowania badawcze obejmują też wpływ kultury popularnej na sposób uprawiania polityki i zachowania polityków. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (członkini Zarządu od 2013 roku i przewodnicząca sekcji komunikowania politycznego). Jest też uczestniczką programu News Literacy.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Plakat