Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat z Mikołajem Wierszyłłowskim

Spotkania z projektowaniem - wykład z cyklu Design Open

2018-03-21 ( środa )
18:00
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Demokratyczny design, czyli wszystko co nas otacza zostało zaprojektowane. Spotkanie z projektantem Mikołajem Wierszyłłowskim

Concordia Design zaprasza na nową edycję cyklu Design Open -  otwartych spotkań związanych z desigem. Tym razem 21.03 odbędzie się spotkanie z projektantem Mikołajem Wierszyłłowskim. Uczestnicy będą rozmawiać o praktycznym wymiarze tworzenia marki projektowej oraz o tym, jakie są różnice pomiędzy projektowaniem produktu, a projektowaniem wnętrza.

Projektowanie to sposób na życie, czyli jak stworzyć silną markę?
Projektant produktu oraz wnętrz. Absolwent poznańskiej ASP, gdzie po studiach przez kilka lat pracował jako asystent w pracowni projektowania produktu. Od 2001 prowadzi własne studio projektowe Wierszyłłowski i Projektanci. Jest członkiem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych.  Jego klienci to najlepsze i najbardziej rozpoznawalne w Polsce marki, m.in.: YES, PGE, Kompania Piwowarska, NOTI, Iker orz wiele innych. Projekty Wierszyłłowskiego zdobywają najważniejsze w kraju nagrody, m.in. must have, Interior Innovation Design, czy Top Design. Concordia Design zaprasza na otwarte spotkanie z projektantem w ramach cyklu edukacyjnego Design Open. Uczestnicy nie tylko będą mogli zadać projektantowi wszystkie nurtujące ich pytania, ale także dowiedzieć się w jaki sposób budować i rozwijać projektowy biznes.

Design open - czyli projektowanie jest demokratyczne
Cykl Design Open to otwarte wykłady podczas których projektanci i eksperci związani z szeroko rozumianym designem opowiadają o swoich doświadczeniach i pracy z produktami, usługami, procesami, markami, trendami, technologią i komunikacją. W tegorocznej edycji powyższe tematy Concordia proponuje omówić na podstawie praktycznych przykładów i case'ów konkretnych firm i start up'ów.  Spotkania przybiorą praktyczny i biznesowy charakter. Założyciele rozpoznawalnych marek zdradzą kulisy swojej działalności i podzielą się praktycznymi poradami.  Do tej pory gośćmi Design Open byli m.in. architekci z studia mode:lina, projektantka biżuterii Anna Orska czy dyplomata i pisarz Paweł Potoroczyn.

Kolejne spotkanie przewidziano w maju, gościem będzie Wojciech Radomski, założyciel StetheMe - firmy, która opracowała i wprowadziła na rynek pierwszy na świecie  domowy stetoskop. Spotkanie będzie dotyczyło sposobów na pozyskanie inwestora oraz na wprowadzanie innowacji na rynek.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie www.concordiadesign.pl