Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Spotkanie o prawach zwierząt z adw. Karoliną Kuszlewicz

Spotkanie o prawach zwierząt z adw. Karoliną Kuszlewicz

2020-02-13 ( czwartek )
19:00-20:30
Inkubator Kultury Pireus, ul. Głogowska 35, Poznań

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" oraz organizatorzy projektu "Prawo Warte Poznania" zapraszają na kolejne wydarzenie z tego cyklu, w ramach którego będą gościć adw. Karolinę Kuszlewicz - ekspertkę w dziedzinie prawnej ochrony zwierząt, przyrody oraz środowiska naturalnego.

Podczas spotkania można będzie dokonać również zakupu książki adw. Karoliny Kuszlewicz pt. "Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik" oraz uzyskać dedykację od autorki. Książka zaczyna się od słów Melanie Joy: "Aby zakwestionować niesprawiedliwość wszędzie, musimy praktykować sprawiedliwość wszędzie: na ulicach, na sali sądowej i na własnych talerzach". Głównym przesłaniem książki jest wykorzystywanie wiedzy, by nieść pomoc zwierzętom, a prawo jest ważnym narzędziem w tym zakresie. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla organizacji tworzących wielkie kampanie społeczne czy angażujących się w strategicznie ważne procesy sądowe dla zwierząt, jak i dla tych osób, które działają lokalnie i samotnie walczą o prawa zwierząt. Ponadto opracowanie jest również praktycznym przewodnikiem dla organów ścigania, sądów, organów administracji publicznej i innych instytucji.

Adwokat Karolina Kuszlewicz jest członkinią Izby Adwokackiej w Warszawie, ekspertką w zakresie prawnej ochrony zwierząt i przyrody, członkinią Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Zespołu ds. Kobiet przy NRA, pełnomocniczką organizacji pozarządowych w procesach dotyczących ochrony zwierząt, a od 2018 r. pełni w Polskim Towarzystwie Etycznym funkcję rzeczniczki ds. ochrony zwierząt. W listopadzie 2017 r. została uhonorowana pierwszym miejscem w prestiżowym rankingu Rising Stars Prawnicy - Liderzy Jutra. Prowadzi bloga: www.wimieniuzwierzat.com.

"Prawo Warte Poznania" to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem.

Zobacz www.facebook.com/events/211339946716304/