Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Logo PPNT: kolorowe litery PPNT i pojazd.

Sobota w Laboratorium Wyobraźni- Zajęcia terenowe

2020-06-13 ( sobota )
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Nie trać głowy, czyli wstąp do survivalu. Co zrobisz, by przetrwać zimną noc pod gwiazdami? Jakie umiejętności musisz posiadać, aby ochronić się przed hipotermią i odwodnieniem? Czy wiesz jakie rośliny i zwierzęta mogą Ci zagrażać w trakcie wędrówek wśród gór i lasów? To tylko niektóre pytania, na które nasi pierwotni przodkowie znali odpowiedzi. Posiadali oni umiejętności przetrwania w niesprzyjającym środowisku, które im wydawały się naturalne. Dzisiaj, jeżeli jeszcze spotykamy się z koniecznością zastosowania tych umiejętności, to z reguły ma to miejsce w świecie wirtualnym. Nasze pierwsze kroki w wielu ,survivalowych" grach to właśnie znalezienie pożywienia, zbudowanie schronienia, czy rozpalenie ognia. Ale czy te wirtualne umiejętności mają jakiekolwiek odniesienie do realnego świata?

Właśnie tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiesz się w trakcie wyprawy. Uczestnicy spróbują wspólnie na nowo odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia "z niczego", budowania schronień, które zapewnią nam ciepło czy orientacji w terenie bez użycia systemu GPS znajdującego się w smartfonie.

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe Miejsce: start przed Wystawą Zieloną Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/B2, a następnie piesza wycieczka w okolice terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Informacja dla zmotoryzowanych: zapewniony bezpłatny, zamknięty parking na terenie PPNT.

Termin: sobota, 13 czerwca

Godzina rozpoczęcia: 10:00 i 13:00

Czas trwania: 2,5h

Bilety (dostępne wyłącznie online): na stronie organizatora

Zajęcia dedykowane dla osób od 7. roku życia. Udział opiekunów również jest biletowany.

Ważne! Należy zadbać o ubiór adekwatny do wycieczki terenowej, momentami w miejscach podmokłych i stromych: przede wszystkim wygodne buty. Wskazane są również długie spodnie i kurtka przeciwdeszczowa/peleryna oraz nakrycie głowy. Warto zabrać ze sobą także wodę do picia. Zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzy w grupach liczących maksymalnie 12 osób. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi będą zachowywane 2-metrowe odstępy między uczestnikami/rodzinnymi grupami uczestników.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/