Ogród Jordanowski na sportowo

Przeszło 300 przedszkolaków z dziewięciu poznańskich placówek rywalizowało w sportowych konkurencjach zorganizowanych w Zespole Ogrodów Jordanowskich w Poznaniu. Pięcio- i sześciolatki brały udział w konkurencjach indywidualnych oraz grupowych, walcząc o puchar dla najlepszego przedszkola

IMG_2296-2 - grafika artykułu
IMG_2296-2

7 czerwca w oddziale nr 2 Zespołu Ogrodów Jordanowskich przy ul. Przybyszewskiego 30a w Poznaniu już po raz drugi zorganizowano Igrzyska Olmijskie Przedszkolaków. Stąd też istotne były symbole: flaga i znicz olimpijski, który został uroczyście zapalony przez jednego z uczestników wraz z Przemysławem Foligowskim, dyrektorem Wydziału Oświaty. Na najlepszych przedszkolaķów czekały medale i nagrody ufundowane przez Zespół Ogrodów Jordanowskich i Prywatne Liceum Ogólnokształcące Kossaka w Poznaniu.

Dzieci uczestniczyły w konkurencjach indywidualnych: biegu krótkim, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, a także w konkurencjach grupowych: skoku w dal dodawanym, przeciąganiu liny oraz biegu z przeszkodami. Puchar za najlepsze wyniki zawodników otrzymało Niepubliczne Przedszkole Galileo z Poznania, któremu serdecznie gratulujemy!

II Igrzyska Paraolimpijskie dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Blisko 120 uczestników ze szkół specjalnych w różnym wieku rywalizowało w II Igrzyskach Paraolimpijskich.

14 czerwca w oddziale nr 2 Zespołu Ogrodów Jordanowskich już po raz drugi zorganizowano sportową imprezę dla osób z niepełnosprawnościami z placówek z Poznania i okolic. Przygotowano trzy konkurencje: bieg krótki, pchnięcie kulą oraz rzuty piłką do kosza.

Gościem specjalnym Igrzysk był Marcin Oleksy, ampfutbolista, zwycięzca plebiscytu na Bramkę Roku 2022 FIFA PuskásAward, który wraz z jednym z uczestników uroczyście zapalił znicz olimpijski. W wydzrzeniu brali również udział: p. Dorota Śliwińska - starszy wizytator z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, p. Eliza Malarecka - kierownik Oddziału Projektów Edukacyjnych i Relacji Zewnętrznych Wydziału Oświaty oraz p. Cyprian Konieczny - dyrektor OSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza. Impreza miała charakter integracyjny i była piękną lekcją wrażliwości dla każdego. Uczestnicy pomagali sobie nawzajem, kibicowali, wspierali swoich kolegów i koleżanki z placówek. Na najlepszych czekały medale i nagrody ufundowane przez Zespół Ogrodów Jordanowskich i Prywatne Liceum Ogólnokształcące Kossaka.

Tego dnia nie było jednak przegranych. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, gdyż wszyscy osiągnęli sukces, biorąc udział w sportowych zmaganiach. Szczególne gratulacje kierujemy do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Z. Tylewicza w Poznaniu, który otrzymał puchar za najlepsze wyniki zawodników.

Obie imprezy sportowa były radosne, a konkurencje przebiegały w duchu fair play. Jesteśmy pewni, że II Igrzyska Olimpijskie na długo pozostaną w pamięci wszystkich dzieci. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy już za rok!