SP nr 48 świętuje 80-lecie i koniec remontu!

Szkoła Podstawowa nr 48, przy ul. Sarmackiej świętowała w piątek jubileusz 80-lecia. Uroczystość była połączona z otwarciem nowej części szkoły. W dwóch dobudowanych skrzydłach znalazły się sale dydaktyczne i miejsce do ćwiczeń. Cały budynek oraz teren wokół niego przeszedł też gruntowną modernizację.

SP nr 48
SP nr 48

Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 48 kosztowała ok. 8,5 mln zł. Niemal połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie z funduszy unijnych. Prace trwały około roku. W pierwszym z dobudowanych skrzydeł powstały m.in. cztery sale lekcyjne. W drugim - sala dydaktyczna, salki terapeutyczne oraz sala gimnastyczna wraz z szatniami i łazienkami. Dzięki dobudowie nowych skrzydeł powierzchnia szkoły powiększyła się o 950 mkw.

- Dotychczasowy gmach szkoły przeszedł modernizację - m.in. został docieplony, zyskał nowy dach, tynki, posadzki i drzwi. Wykonano nowe instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Zamontowano oświetlenie ledowe i monitoring - tłumaczy Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Obok budynku szkoły wybudowano ogrodzony zespół boisk. Z kostki brukowej wykonano nową nawierzchnię szkolnego dziedzińca i przyległych chodników. Odnowiono też istniejący plac zabaw. W związku z tym, że Aquanet na sąsiednich  ulicach wykonał kanalizację sanitarną, możliwa była likwidacja bezodpływowego zbiornika na ścieki i podłączenie budynku do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej.

Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota wsparcia to ponad 3,8 mln zł.

PIM