Uczniowie zwiedzili zabytkowy budynek urzędu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 46 zwiedzili urząd miasta i porozmawiali z Mariuszem Wiśniewskim, zastępcą prezydenta Poznania. Spotkanie było częścią nagrody dla placówki, która wygrała w konkursie: "Dowody-Gotowi-Start!".

Uczniowie zwiedzili budynek urzędu i spotkali się z zastępcą prezydenta Poznania - grafika artykułu
Uczniowie zwiedzili budynek urzędu i spotkali się z zastępcą prezydenta Poznania

Młodzi poznaniacy i poznanianki odebrali dyplomy i nagrody z rąk zastępcy prezydenta Poznania, a następnie zwiedzili razem z przewodniczką zabytkowy budynek urzędu przy placu Kolegiackim 

 - Gratuluję Wam i Waszej szkole zwycięstwa w konkursie - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Płacenie podatków w miejscu, w którym się mieszka, jest bardzo ważne. To właśnie dzięki nim Miasto może budować nowe chodniki i ulice, remontować szkoły czy tworzyć nowe parki.

Młodzi ludzie zwiedzili reprezentacyjne sale dawnego kolegium jezuickiego, w którym obecnie mieści się urząd miasta, a także mieli okazję, by podziwiać niedawno zrekonstruowane freski na parterze budynku. Poznali też ciekawostki związane z ważnymi postaciami, które się przez niego przewinęły.

Konkurs "Dowody - Gotowi - Start!" był częścią tegorocznej kampanii zachęcającej do rozliczania podatków w Poznaniu. Miasto zaprosiło wszystkie szkoły podstawowe do wzięcia w nim udziału. Najlepsze klasy lub grupy szkolne wygrały wycieczkę do poznańskiego Aquaparku oraz zwiedzanie urzędu. Zasady konkursu były proste: rodzice lub opiekunowie dzieci, którzy rozliczają podatki w Poznaniu, mogli w kwietniu odbierać "OK Dowody" - czyli kupony konkursowe. Następnie szkoły dostarczały je do urzędu - wygrywała ta placówka, która zebrała najwięcej. 

AW