W Poznaniu #TataTeżCzyta

Miasto Poznań oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych włączyło się w ogólnopolską kampanię #TataTeżCzyta organizowaną przez Fundację Powszechnego Czytania oraz Wydawnictwo Tatarak.

foto.1.jpg - grafika artykułu
foto.1.jpg

Celem kampanii jest zachęcenie ojców i opiekunów do czytania dzieciom. Ambasadorami akcji #TataTeżCzyta2024 zostali m.in. Jan Dąbrowski (JDabrowsky), Łukasz Dominiak (Who's Your Daddy), Łukasz "Juras" Jurkowski, Kamil Nowak (blogojciec.pl), Marcin Perfuński (supertata.tv), Wiesław Nowobilski, Katarzyna Zielińska, Anna Dereszowska, Magdalena Kordaszewska (zabawkowicz.pl) i Joanna Flis ("Madame Monday").

Fundacja Powszechnego Czytania przygotowała poradnik dla rodziców i opiekunów pt. "Supermoc Książek #TataTeżCzyta" autorstwa Marii Deskur i Edyty Plich, z ilustracjami Joanny Rusinek., w którym przedstawione zostały wskazówki dotyczące czytania z dziećmi w zależności od ich wieku. Poradnik jest dostępny na stronie internetowej: https://fpc.org.pl/tatatezczyta/.

W ramach kampanii #TataTeżCzyta Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprasza na specjalną edycję projektu "Czytam i czuję" z okazji Dnia Ojca pt. "Czytam i czuję - TataTeżCzyta!"

"Czytam i czuję" to projekt Centrum Inicjatyw Rodzinnych, który od 2017 roku promuje głośne czytanie bajek i wierszy dla dzieci. Te wyjątkowe spotkania z literaturą cieszą się dużym powodzeniem wśród najmłodszych Poznaniaków.

Podczas warsztatów zaplanowano czytanie fragmentów poznańskich legend z książki pt. "Koziołki, rury i czarcie ogony. Poznański szlak legend dla dzieci" autorstwa Małgorzaty Swędrowskiej. Czytającymi będą oczywiście tatusiowie: Bartłomiej Tomczak - twórca projektu Świadomy Tata oraz Mariusz Kwaśniewski - również tata, pracujący od 7 lat w Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Wydarzenie będzie połączone z warsztatami plastycznymi.

Warsztat odbędzie się 21 czerwca o godzinie 10:30 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zapisów dokonać można mejlowo: cir@pcs-poznan.pl. W wiadomości prosimy o podanie imion i wieku dzieci oraz danych kontaktowych opiekuna. W tytule maila prosimy wpisać "Zgłoszenie - Czytam i czuję". Udział w wydarzeniu wiążę się z wyrażeniem zgody na udostępnianie wizerunku uczestników.

Istnieje możliwość zarezerwowania warsztatów dla grupy przedszkolnej.

Więcej informacji pod numerami telefonu: 61 878 1558 i 61 878 1559 oraz na facebookowym profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1584437202131629/

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Biblioteki Narodowej, Narodowego Centrum Kultury, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.