Słodkie wypieki dla WOŚP

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Jędrzej Solarski włączyli się w charytatywną akcję pieczenia pierników. Ręcznie robione wypieki trafią na internetową licytację, z której dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Na zdjęciu Joanna Jaśkowiak i Adam Szłapka oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Jędrzej Solarski pieką pierniki. - grafika artykułu
Słodkie wypieki dla WOŚP.

Akcja wyrobu orkiestrowych pierników w piekarni na Ławicy już na trwałe wpisała się w poznański kalendarz wydarzeń związanych z WOŚP. W tym roku organizatorzy ze Sztabu Ławica do udziału zaprosili przedstawicieli władz miasta - prezydenta Jacka Jaśkowiaka i jego zastępcę Jędrzeja Solarskiego oraz posłów - Joannę Jaśkowiak i Adama Szłapkę. Każdy z uczestników przygotował własnoręcznie po jednym dużym pierniku, a także kilkanaście mniejszych. Słodkości będzie można licytować od 25 stycznia do 1 lutego na portalu Allegro.

- Od wielu lat angażuję się w charytatywne działania na rzecze WOŚP. Tym razem zbieramy na szczytny cel, którym jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy - mówi prezydent Jacek Jaśkowiak. - Mam nadzieję, że przygotowane przez nas pierniki nie tylko zasmakują zwycięzcy aukcji, ale przede wszystkim pomogą ratować ludzkie życie i zdrowie. Gorąco zachęcam do licytowania.

Sportowe spotkanie, złote karty PEKA, kalendarz Lecha z autografami piłkarzy

Ponadto prezydent Jacek Jaśkowiak przekazał na aukcje WOŚP m.in. 10 limitowanych złotych kart PEKA z własnym podpisem, kalendarz Lecha Poznań na 2021 rok z autografami zawodników, bluzy z napisem "Wolne miasto Poznań" i książki "Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy" oraz "A nóż widelec". Przedmioty można licytować przez internet za pośrednictwem kont na portalu Allegro Sztabu Ławica i Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej.

Amatorzy aktywnego trybu życia mogą z kolei wziąć udział w licytacji wspólnej przejażdżki rowerem lub biegu po mieście z prezydentem Poznania. Aukcja dostępna jest pod adresem: https://allegro.pl/oferta/wspolna-przejazdzka-rowerowa-od-jacka-jaskowiaka-10022768361.

Tegoroczny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia pod hasłem "Finał z głową". Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zobacz także:

JZ

sieci społecznościowe