Spotkanie z ambasadorem Szwajcarii

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z ambasadorem Szwajcarii. Fabrice Filliez odwiedził stolicę Wielkopolski z okazji prestiżowego kongresu Impact'24, który odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na zdjeciu dwóch mężczyzn, w tym prezydent Pozannia przy mikrofonie - grafika artykułu
Prezydent Poznania spotkał się z ambasadorem Szwajcarii

Fabrice Filliez pełni funkcję ambasadora Szwajcarii w Polsce od września 2022 roku. Wcześniej zajmował to samo stanowisko w Singapurze i Brunei. Jest prawnikiem, tytuł magistra prawa europejskiego zdobył w Instytucie Studiów Europejskich na uniwersytecie w Brukseli. 

Prezydent Poznania rozmawiał z ambasadorem o możliwościach współpracy, a także o możliwościach, jakie czekają na szwajcarskich inwestorów w stolicy Wielkopolski. 

- Coraz więcej firm ze szwajcarskim kapitałem działa w Poznaniu i województwie wielkopolskim i jest to dobry znak, jeśli chodzi o przyszłość wzajemnych relacji między naszymi krajami - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. - Jestem przekonany, że udział Ekscelencji w konferencji Impact zachęci nowe szwajcarskie firmy do inwestowania w Poznaniu. Zachęcam również do spacerów, żeby poczuć ducha historycznych terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich, jednych z najstarszych targów i centrów wystawienniczych w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Według danych opublikowanych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej w Poznaniu działają 34 spółki z kapitałem szwajcarskim. Biuro Obsługi Inwestorów ściśle współpracuje z inwestorami z tego kraju. Jednym z nich jest Roche - firma dostarczająca innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony zdrowia. W Globalnym IT Solution Center Roche, położonym w pobliżu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu pracuje 250 osób. 

AW