Jeziorna włóczęga w Dzikie - wycieczka rowerowa

Wsobotę, 11 lipca, ok. godz. 10., z okazji premiery projektu Jeziora Wielkopolski, czyli prywatne włóczęgi w dzikie Darii Mielcarzewicz organizatorzy Malta Festival zapraszają na wycieczkę rowerową.

Baner wydarzenia:
Baner

Podróż rozpocznie się na poznańskiej Śródce. Uczestnicy pojadą szlakiem rowerowym wzdłuż wód Jeziora Maltańskiego, rzeki Cybiny i Jeziora Swarzędzkiego. O Dolinie Cybiny zamieszkiwanej i odwiedzanej przez różne gatunki ptaków opowie Maria Krześlak-Kandziora, ptasia pasjonatka. Na kolejnych odcinkach trasy będzie można zobaczyć kilka zapuszczonych obiektów architektury. W okolicach Uzarzewa o roślinach opowie przyrodnik Maciej Jędrzejczak z Kasztelanii Ostrowskiej. W Biskupicach Prawych odbędzie się wspólny piknik, a chętni będą mogli sprawdzić czy biskupickie jezioro jest rzeczywiście tak czyste jak zapowiada Daria Mielcarzewicz.

Powrót do Poznania planowany jest ok. godz. 19.

Informacje praktyczne:

  • Długość trasy w jedną stronę - ok. 25 km / 3h - przystanki, opowieści i zwiedzanie, powrót / 2h
  • Trasa rowerowa: Rondo Śródka - Swarzędz - Dolina Cybiny - Uzarzewo - Biskupice Prawe
  • Na wycieczkę obowiązują bezpłatne zapisy.
  • Organizatorzy proszą uczestników, by pamiętali o kocach, ręcznikach i kanapkach, a miłośnikom przyrody proponują zabranie lornetek. Podczas wycieczki planują zadbać o czystość przyjeziornych terenów, także bardzo proszą o zabranie ze sobą worków na śmieci i rękawiczek