Rowerowa Stolica Polski - podsumowanie

Przez cały czerwiec trwała rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. To była rekordowa edycja - startowały 62 miasta i 90 gmin, udział wzięło ponad 70 tys. uczestników w całej Polsce. Podczas prawie 700 tys. treningów przejechali oni w sumie 12 milionów kilometrów. 

Zdjęcie rowerzystki jadące Wartostradą koło Bramy Poznania - grafika artykułu
Cykliści kręcący kilometry dla stolicy Wielkopolski przejechali 412 199 km - ponad 120 000 km więcej niż w poprzedniej edycji

W klasyfikacji miast, podobnie jak przed rokiem, także i tym razem z triumfu cieszyła się Biała Podlaska. Poznań zajął 34. miejsce w klasyfikacji punktowej, 9. pod względem liczby uczestników i 7. pod względem liczby przejechanych kilometrów. 

Cykliści kręcący kilometry dla stolicy Wielkopolski przejechali 412 199 km - ponad 120 000 km więcej niż w poprzedniej edycji. W Poznaniu udział w akcji wzięło 1132 osób, czyli trochę więcej niż rok temu (1073). Siedem kobiet przekroczyło poziom 1500 km przejechanych w czerwcu. Najlepsza wśród pań pokonała 3050 km. Natomiast 6 mężczyzn przejechało ponad 3000 km, z czego najlepszy wykręcił w ciągu miesiąca 4667 km. 

Gratulacje i podziękowania należą się wszystkim, którzy kręcili kilometry dla Poznania i aktywnie uczestniczyli w Lotnej Premii, która w tym roku zadebiutowała w stolicy Wielkopolski. Zasady tej akcji były bardzo proste. Mogli w niej wziąć udział osoby posiadająca aktywny profil w aplikacji Aktywne Miasta i zbierające kilometry dla Poznania. We wskazanej dzień wcześniej lokalizacji i czasie czekał rowerzysta w odblaskowej kamizelce. Pierwszych 5 osób, które podali hasło "Aktywne miasta" i odpowiedzieło na proste pytanie otrzymywało akcesoria rowerowe. 

Do 200 najbardziej aktywnych uczestników (po 100 kobiet i mężczyzn) pocztą elektroniczną została rozesłana informacja o szczegółach odbioru nagrody. 

RB