City Park Bridge Club uczcił rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Sport miał i ma ważny wpływ na życie społeczne. Podobnie jak zmienne losy kraju mają oddziałują na życie sportowców. Stąd też nikogo nie dziwi, że najważniejsza historyczna rocznica Wielkopolski, rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego inspiruje, a wiele imprez jest organizowanych, aby upamiętnić ten patriotyczny zryw.

I Powstańczy Open CP BC 27 Grudnia - Pamiętamy - fot. City Park Bridge Club - grafika artykułu
I Powstańczy Open CP BC 27 Grudnia - Pamiętamy - fot. City Park Bridge Club

W ramach działalności City Park Bridge Club  dokładnie 27 grudnia, na obiektach POSIR na Malcie, odbył się Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego: "I Powstańczy Open CP BC 27 Grudnia - Pamiętamy!".

Turniej pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania - Jacka Jaśkowiaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Marka Woźniaka,  Prezesa Polskiego Związku Brydża Sportowego - Marka Michałowskiego zgromadził pięćdziesięciu osiem zawodników. Oprócz reprezentantów wielu poznańskich klubów udział wzięli też brydżyści z Gniezna, Bydgoszczy, Leszna, Grodziska Wielkopolskiego, Skoków czy Swarzędza.

To ostatnie miasto, a właściwie para z nim związana, Zbyszko Paluczek i Grzegorz Struzik, okazała się czarnym koniem zawodów, pokonując w ostatniej rundzie faworyzowaną parę kadry Polski Ewa Rodziewicz-Bielewicz - Olgierd Rodziewicz-Bielewicz.

Kto grywa w brydża, to doceni, że decydującą lewę wzięła karowa piątka na technicznym manewrze przymusu!

Podium uzupełnili: Bogdan Świątek i Jan Borychowski, a także Waldemar Nowak i Andrzej Dymek.

Warto zaznaczyć, że turniej rozpoczął się od wspólnego oglądania na telebimie uroczystości obchodów rocznicy Powstania, a oprócz nagród dla najlepszych uczestnicy otrzymali szereg nagród związanych z Powstaniem, co było możliwe w związku z aktywnym wsparciem Miasta Poznania.

Sama inicjatywa turnieju brydżowego nie była jedyna w Wielkopolsce i organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłości uda się stworzyć ogólnopolską symultanę brydżową, jako zawody rozgrywane w wielu ośrodkach na terenie całego kraju.

W stałych zawodach najlepszych poznańskich brydżystów można oglądać w każdy czwartek na terenach Campingu Malta w cyklu Grand Prix City Park Bridge Club, który kończy się w czerwcu.

LINK do wyników: I Powstańczy Open CP BC 27.12.2023 (citypark-bridge.pl)

LINK do fotoreportażu: 27 Grudnia 2023 - City Park Bridge Club (citypark-bridge.pl)

Impreza odbyła się z dofinansowaniem ze środków Wydziału Sportu UMP.