Komunikaty

pagina

Sport

Pominąłeś menu

menu

Gotowi? Start!- LOTTO POZnan* Triathlon

Już 4 sierpnia (niedziela) z poznańskiej Malty wystartuje LOTTO POZnan* Triathlon. Na dystansie długim i krótkim rywalizować będzie ponad 1500 zawodników. Dystans długi to 1900m pływania, 90km jazdy na rowerze i 21,1km biegu. Dystans krótki jest na każdym etapie o połowę mniejszy.

. - grafika artykułu
LOTTO POZnan* Triathlon

Partnerem tytularnym zawodów została firma LOTTO, która już od wielu lat wspiera polski sport i polskich sportowców.

"LOTTO POZnan* Triathlon to jedna z największych imprez sportowych, jakie w 2013 roku odbędą się w Poznaniu. To ogromne wyzwanie dla organizatorów i jednocześnie szansa na stworzenie niezapomnianych zawodów. Wierzymy, że to wydarzenie na stałe wpisze się w cykl imprez sportowych organizowanych w Poznaniu. Cieszymy się, że współtworzymy tradycję zawodów triathlonowych w Wielkopolsce"- mówi Adam Dubas, Dyrektor poznańskiego oddziału firmy LOTTO.

Organizatorzy LOTTO POZnan* Triathlon, Miasto Poznań oraz firma Endusport, zapowiedzieli, że będą to najlepsze zawody triathlonowe w Polsce. Drobiazgowo przygotowane plany tras, dbałość o każdy szczegół oraz przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo zawodników gwarantują najwyższą jakość organizacji, z której słyną przecież poznaniacy.

"Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce i w tej części Europy stara się o licencję IRONMAN umożliwiającą organizację zawodów tej klasy. Takie triathlony organizowane są w wielu miastach- np. we Frankfurcie, Klagenfurcie w Austrii, Zurychu czy Nicei- ale dotąd nie odbywały się w Polsce. Jest to więc dla nas wielka szansa, ale i wyzwanie"- wyjaśnia Wojciech Kruszyński, dyrektor zawodów.

Więcej informacji o LOTTO POZnan* Triathlon znajdą Państwo na www.poznantriathlon.pl oraz na Facebooku: LottoPoznanTriathlon.

Do góry