Jubileusz 10 lecia Stowarzyszenia "Lajkonik"

W trakcie zawodów zobaczą Państwo (w sobotę 10.30 i 17.15 oraz niedzielę 11.30 i 16.00) w 1-3 minutowych sekwencjach:
- woltyżerkę sportową w galopie na 10 letniej klaczy wielkopolskiej Doris w wykonaniu indywidualnym oraz par dziewczęcych.
- Drużynę Krakusów (jeźdźcy 10 - 17 lat ) w historycznych mundurach, która pozazdrościła ułanom ewolucji z lancami i elementów woltyżerki; Krakusy z Poznania wesprą tez w kłusie dziewczęta niepełnosprawne, jadąc końmi powiązanymi w pary i trójkę.
- Wzruszenie wywoła hipoterapia z wieloosobową asekuracją dla dzieci z porażeniem 4 kończynowym, dzieci i młodzieży z zaburzeniami sprawności ruchowej i intelektualnej , osoby z zaburzeniami psychicznymi.
- Spodoba się również siła charakteru uczennic Zespołu Szkół Specjalnych, które na co dzień pokonują: "jedną wagę swojego ciała, a drugą wagę butów ortopedycznych".
- Każdy pokaz szlachetnie uświetnią Utalentowani Uczniowie poznańskiego zespołu Szkół Muzycznych z ulicy Głogowskiej, wspierający żywą muzyką na gitarach, flecie, saksofonie przejazd konno niewidomej od urodzenia młodej kobiety.
Ponadto w piątek w godzinach o 11.00 do 12.10 zaprezentują swoją samodzielność z koniem Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną z Zespołu Szkół nr 101, z Zespołu Szkół nr 1 dzieci z autyzmem , także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "KAMYK", z głęboką niepełnosprawnością sprzężoną. Serdecznie zapraszamy studentów pedagogiki, medycyny, nauczycieli.
Każdego dnia skorzystać będzie można z ciekawej konnej ścieżki edukacyjnej, gdzie organizatorzy akcji będą oswajać z koniem, przewozić konno zapewniając atrakcje wielozmysłowe dla dzieci, uczyć jak pielęgnować kucyki. Zajęcia poprowadzą dyplomowani hipoterapeuci z doświadczeniem i wyższym wykształceniem.
Będzie również możliwość zapisania się na urozmaicone zajęcia, które LAJKONIK prowadzi cały rok na Piątkowie przy ul. Mateckiego 10.
Zobacz również

Stypendium Sportowe Miasta Poznania w kategoriach młodzieżowych

Nagroda Sportowa Miasta Poznania

W niedzielę odbędzie się kolejna edycja Wings for Life World Run
