Pierwsza runda IMŚJ na żużlu - komplet punktów Maksyma Drabika

W niedzielę 23 lipca, na Stadionie na poznańskim Golęcinie, odbył się pierwszy finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na Żużlu. Reprezentujący Polskę Maksym Drabik, nie dał rywalom najmniejszych szans - wygrał turniej z kompletem 21 punktów. Kolejne miejsca na podium zajęli Bartosz Smektała oraz Jevgienijs Kostigovs.

IMŚJ na żużlu

Ze względu na deszczowy poranek, inauguracyjny wyścig zawodów w Poznaniu odbył się z prawie godzinnym opóźnieniem. Pierwsza seria, rozpoczęła się znakomicie dla reprezentantów Polski, którzy odnieśli zwycięstwa w swoich biegach. Jedynie Bartosz Smektała - świeżo upieczony młodzieżowy indywidualny mistrz Polski swoje pierwsze zwycięstwo odnotował dopiero w czwartej serii i do półfinałów awansował z dorobkiem 10 punktów.

Kibice zgromadzeni na Golęcinie byli świadkami pobicia rekordu toru, który od 3 lipca 2016 roku należał do Taia Woffindena. Nowym rekordzistą poznańskiego obiektu, z czasem 65,22 s. został zwycięzca biegu dziewiątego - Autralijczyk Max Fricke.

Maksym Drabik pewnie zakończył bieg półfinałowy i finałowy, zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajął Bartosz Smektała, natomiast trzecie, sensacyjne Łotysz Jevgienijs Kostigovs.