Poznańscy floreciści z kwalifikacją na IO w Paryżu

Podczas zawodów Pucharu Świata w Kairze polskie florecistki i floreciści dzięki zajęciu wysokich miejsc w rywalizacji drużynowej wywalczyli kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Skład drużyny kobiecej stworzyły w całości zawodniczki poznańskich klubów, zaś w męskiej kadrze znalazł się Adrian Wojtkowiak.

Poznańskie florecistki z kwalifikacją na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu - grafika artykułu
Poznańskie florecistki z kwalifikacją na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Polskie zawodniczki w 1/16 finału miały wolny los, zaś w 1/8 finału pokonały Koreę Południową. Z kolei w ćwierćfinale uległy Amerykankom, co ostatecznie pozwoliło im zająć 7. miejsce, które przełożyło się na korzystny ranking, dający im awans do Paryża.

W polskicm składzie znalazły się reprezentujące KU AZS UAM Poznań Julia Walczyk-Klimaszyk oraz Hanna Łyczbińska, a także zawodniczki AZS AWF Poznań - Martyna Synoradzka oraz Martyna Jelińska. Z tego grona Walczyk-Klimaszyk, Łyczbińska oraz Synoradzka są obecnie Stypendystkami Sportowymi Miasta Poznania.

Podobny sukces odnieśli również polscy floreciści, którzy również wystąpią w sierpniu w Paryżu. Dało im to 8. miejsce, które zdobyli podczas zawodów w Kairze. W polskiej reprezentacji na tę imprezę znalazł się również reprezentant AZS AWF Poznań oraz Stypendysta Sportowy Miasta Poznania - Adrian Wojtkowiak. Oprócz niego w polskiej kadrze byli także: Andrzej Rządkowski, Jan Jurkiewicz oraz Michał Siess.