Sportowe wydarzenia w weekend (9.02-11.02)

Liczne spotkania ligowe, a także inne ciekawe jednodniowe zawody odbędą się w sobotę i niedzielę w stolicy Wielkopolski. Wartą uwagi imprezą będzie Memoriał Bokserski im. Piotra Jurczyka, który po raz pierwszy odbędzie się w Poznaniu. Z kolei szczytny cel będzie miał Walentynkowy Charytatywny Turniej Łuczniczy. Nie można także zapomnieć o Otwartych Mistrzostwach Poznania w zapasach, rozgrywanych w ramach Memoriału Bogdana Brody, byłego prezesa KS Sobieski Poznań.

Memoriał Bokserski im. Piotra Jurczyka - grafika artykułu
Memoriał Bokserski im. Piotra Jurczyka

Memoriał Bokserski im. Piotra Jurczyka

To turniej bokserski organizowany ku pamięci zmarłego 3 lata temu uznanego trenera z klubu KKS Sporty Walki Poznań. Turniej odbędzie się w sobotę na sali sportowej Politechniki Poznańskiej, która jest współorganizatorem wydarzenia. W wydarzeniu wystartuje ok. 40 zawodników z całej Polski w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i senior. Patronem imprezy został Prezydent Miasta Poznania, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Wydziału Sportu. Rozpoczęcie walk turniejowych zaplanowane jest na 13:00.

Charytatywny Walentynkowy Turniej Łuczniczy

Będzie to profesjonalny terenowy turniej łuczniczy o zasięgu ogólnopolskim. To wydarzenie charytatywne, którego celem jest zebranie środków na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Gaju. Turniej opiewający na 14 celów łuczniczych (7 celów typu 3D i 7 dedykowanych, projektowanych tarcz łuczniczych). Łucznicy strzelają do każdego celu po kolei, przechodząc z jednego punktu łuczniczego do kolejnego. Osoba, która w swojej kategorii (wiekowej, sprzętowej i płciowej) zdobędzie najwięcej punktów (najcelniej będzie strzelała) zdobędzie podium (medal, dyplom i nagrodę). Zawody odbywają się ze wsparciem Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Weekendowe spotkania ligowe

Do ligowych zmagań wraca PKO BP Ekstraklasa, a w ten weekend mecze u siebie rozegrają obie poznańskie drużyny. Lech Poznań w sobotę o 20:00 zagra z Zagłębiem Lubin, zaś teoretycznie trudniejsze wyzwanie czeka Wartę Poznań, która w niedzielę o 12:30 zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski, Rakowem Częstochowa. Kibice Kolejorza z pewnością są ciekawi, jak spisze się zespól pod wodzą nowego-starego trenera Mariusza Rumaka, który przed niemal dekadą był już szkoleniowcem pierwszego zespołu klubu z ulicy Bułgarskiej.

Po przerwie zimowej wracają do rywalizacji również zawodniczki Pyrek Poznań. W sobotę o 18:00 ich rywalkami będzie zespół KS Kościerzyna. Kolejny mecz na własnym parkiecie w sobotę o 14:00 zagrają też koszykarze Enei Basketu Poznań. Poprzedni ich mecz we własnej hali zakończył się zwycięstwem nad ówczesnym liderem z Wałbrzycha, dlatego też fani pojawią się również w ten weekend, licząc na następny sukces. Po zakończeniu Halowych Mistrzostw Europy w hokeju poznańscy zawodnicy wracają do rywalizacji ligowej, która jest już na finiszu. Mecze u siebie rozgrywać będą Enea AZS AWF Poznań oraz AZS Politechnika Poznańska, odpowiednio o 18:00 oraz 16:00 w hali AWF przy ul. Królowej Jadwigi 27. Pierwsi z wymienionych zagrają z LKS Rogowo, drudzy zaś z Pomorzaninem Toruń. 

Więcej informacji dostępnych jest w kalendarium na naszej stronie internetowej.