Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Zapasy Styl Klasyczny

W miniony weekend na obiekcie sportowym KS Sobieski Poznań odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Zapasy Styl Klasyczny. W zawodach, które zaliczane są do współzawodnictwa dzieci i młodzieży, udział wzięło 60 zapaśników z 22 klubów z całej Polski.

Dwaj zapaśnicy podczas walki na macie - grafika artykułu
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Zapasy Styl Klasyczny, fot. Kyialbek Maatsakov

Z dobrej strony w imprezie zaprezentowali się reprezentanci KS Sobieski Poznań, którzy wywalczyli 2 medale. W kategorii wagowej 97 kg swoją dominację potwierdził Gerard Kurniczak, który po raz kolejny wygrał wszystkie pojedynki i zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. W finale wygrał z Hubertem Rudnikiem z RCSZ Olimpijczyk Radom 5:0.

W kategorii 87 kg bardzo dobrze spisał się Bartosz Rajter, który w mocno obsadzonej kategorii pokonał głównych faworytów do złotego medalu. Po emocjonującej walce w finale, pokonał Jakuba Antoszewskiego z KS AZS AWF Warszawa 6:3.

W zawodach udział wzięli również Dawid Zakrzewski (kat. 97 kg) oraz Nico Gogula (kat. 77 kg) z KS Sobieski Poznań, którzy przegrali swoje pojedynki i zostali sklasyfikowani na piątych lokatach.

W klasyfikacji drużynowej KS Sobieski Poznań z dorobkiem 94,5 pkt zajął drugie miejsce.

Zawody zostały dofinansowane ze środków Wydziału Sportu UMP.