Zawodniczka Akademii Judo srebrną medalistką Pucharu Europy

Reprezentantka KS Akademii Judo Natalia Stokłosa wywalczyła srebrny medal podczas Senior European Judo Cup & IJF-B Examination - Pucharze Europy Seniorów, które w dniach 16 - 17 października odbyły się w chorwackim Dubrowniku.

Zawodniczki judo na podium - grafika artykułu
Zawodniczka Akademii Judo srebrną medalistką Pucharu Europy, fot. Akademia Judo

W reprezentacji Polski znalazły się cztery zawodniczki KS Akademii Judo: Eliza Wróblewska, Agata Szafran, Natalia Nowczyk oraz Natalia Stokłosa. Z tego grona najlepszy wynik osiągnąła Natalia Stokłosa, która wywalczyła srebrny medal w kategorii 48 kg. W kategorii 70 kg siódme miejsce zajęła Eliza Wróblewska, Natalia Nowaczyk była dziewiąta w kategorii 70 kg, podobnie jak Agata Szafran, która rywalizowała w kategorii 63 kg.

Zawodnicy KS Akademii Judo regularnie startują w turniejach międzynarodowych i należą do kadr narodowych. Szkolenie w klubie odbywa się w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu współfinansowanych ze środków Wydziału Sportu UMP.