Poznań to jedno z największych centrów finansowo-biznesowych w Polsce, a także stolica targowa, w której corocznie organizuje się ponad 50 targowych imprez, odwiedzanych przez blisko pół miliona gości.

Poznań to miejsce otwarte na biznes, w którym z powodzeniem udaje się realizować śmiałe pomysły i wielkie idee. Najlepszym dowodem na ogromny intelektualny i gospodarczy potencjał miasta są wielkie marki, funkcjonujące tutaj od lat, tworząc biznesową wizytówkę miasta, wykorzystując ścisły związek swojego know-how z poznańską tradycją skuteczności.

Poznań to miasto specjalistów i nowych technologii oraz prężnie rozwijający się ośrodek przedsiębiorczości, w którym swoje siedziby mają największe światowe firmy. W Poznaniu działa ponad 130 tys. firm, a liczba firm z kapitałem zagranicznym jest jedną z największych w Polsce. Poziom bezrobocia w Poznaniu należy od lat do najniższych w kraju. Co roku Poznań zajmuje czołowe miejsca w rankingu miesięcznika "Forbes" jako "Miasto najatrakcyjniejsze dla biznesu".

W Poznaniu swoje centra usług prowadzą m.in. tak znane firmy, jak: Bertelsmann, Carlsberg, Ciber, Franklin Templeton, IKEA, MAN, Microsoft, Open Text, Roche, Samsung, Telcordia, Unilever oraz Wikia.

Poniżej przedstawiamy najnowszy folder Work in Poznań 2024! Publikacja zawiera ofert pracy od 36 poznańskich pracodawców działających w branży produkcyjnej, sektorze nowoczesnych usług biznesowych (finanse, księgowość, obsługa klienta) oraz IT. Znajdź wymarzoną pracę w Poznaniu!

Załączniki


Przedsiębiorczość akademicka

W Poznaniu działa kilkanaście uczelnianych biur karier, które służą pomocą w planowaniu kariery i znalezieniu pracy. Osoby zainteresowane pracą dorywczą mogą skorzystać z ofert Poznańskiego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości. Można tam także zasięgnąć bezpłatnych porad prawno-ekonomicznych związanych z uruchomieniem i prowadzeniem firmy.

W Akademickim Centrum Informacyjnym konsultanci oświatowi bezpłatnie przekazują dane dotyczące oferty edukacyjnej i prowadzą doradztwo zawodowe.

Weź sprawy w swoje ręce!

Poznań stwarza dogodne warunki dla przedsiębiorczych młodych ludzi. Działają tu parki technologiczne i inkubatory, mające na celu upowszechnianie przedsiębiorczości wśród studentów i pracowników naukowych oraz umożliwienie współpracy środowiska biznesowego z ośrodkami naukowymi. Instytucje te świadczą usługi doradcze i księgowe, prowadzą działania edukacyjno-szkoleniowe, oferują wynajem pomieszczeń oraz pomoc w poszukiwaniu kapitału.