Wykład otwarty Prof. Edmunda Sonuge i Dr Mattew Skinty

Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na dwa wykłady otwarte, które odbędą  się 9 września 2022 r.:

  • godz. 9:45 wykład pt. "Płeć, orientacja seksualna i nowa polityka wykluczenia", wygłosi Dr. Matthew Skinta
  • godz. 15:15 wykład pt  "Wpływ skrajnego zaniedbania we wczesnym dzieciństwie na rozwój układu nerwowego" wygłosi Prof. Edmund Songua Barke.

Wykłady odbędą się w Auli Wydziału Chemii UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8.

Zapraszamy również na transmisję online na stronie www.act2022.com

Wykłady odbywają się w ramach konferencji "Ciekawość Buduje Mosty".

na obrazku zdjęcie foto - grafika artykułu
foto

Dr Matthew D. Skinta, ABPP jest certyfikowanym psychologiem zdrowia i adiunktem na Uniwersytecie Roosevelta w Chicago. Jest certyfikowanym trenerem ACT (terapii akceptacji i zaangażowania), terapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP) i treningu doskonalącego samowspółczucie (CCT). Prowadzi badania i oferuje treningi akceptacji i uważności oraz terapię opartą na samowspółczuciu (CBT) osobom LGBTQIA+ na całym świecie. Wraz z Aisling Leonard-Curtin redagował w 2016 książkę pt. "Uważność i akceptacja dla mniejszości płci kulturowej i seksualnej: poradnik kliniczny wspierający współczucie, więź i równość przy użyciu strategii kontekstualnych". Natomiast  w 2020 roku wydano pod jego redakcją "Kontekstualną terapię behawioralną dla klientów należących do LGBTQIA+".

Prof. Edmund Sonuga jest profesorem psychologii rozwojowej, psychiatrii i neuronauki w Institute of Psychology, Psychiatry and Neuroscience, King's College London a także redaktorem naczelnym Journal of Child Psychology and Psychiatry. Motywowany przez własne doświadczenia dorastania z zaburzeniami uczenia się, w swoich badaniach koncentruje się na wspieraniu dzieci i nastolatków z zaburzeniami neurorozwojowymi. Celem jego pracy jest  rozwijanie nowych interwencji poprzez wykorzystanie podejść z obszaru nauki o rozwoju człowieka do badania genetycznych i środowiskowych źródeł ryzyka i odporności, a także pośredniczących w nich mechanizmów neurobiologicznych. Został wybrany na członka prestiżowych towarzystw naukowych: Academy of Medical Sciences (2016) oraz Fellow of The British Academy (2018). Ze względu na znaczenie jego badań, Edmund Sonuga-Barke znalazł się na liście Clarivate jako jeden z "najbardziej wpływowych" psychologów/psychiatrów.

sieci społecznościowe