Dołącz do zespołu Fundacji Labrador i wychowaj przyszłego psa przewodnika

liczba uczestników: 20

Opis

Każdy sukces Fundacji Labrador, jakim jest przekazanie kolejnej osobie z niepełnosprawnością psa przewodnika, zawdzięczamy między innymi Wolontariuszom. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu możemy z roku na rok przekazywać osobom niewidomym i słabowidzącym coraz więcej psów asystujących. Dołącz do naszego fundacyjnego Zespołu! Szukamy kochających psy Wolontariuszy z Poznania, którzy na około 12 miesięcy stworzą ciepły dom dla szczeniaków rasy labrador. Zależy nam, by Kandydaci na psich opiekunów wykazywali się jednak nie tylko nieskończonymi pokładami miłości do czworonogów, ale także cierpliwością i konsekwencją w nauce posłuszeństwa psiaków aspirujących do zostania psami przewodnikami.

Zakres prac

Na naszych Wolontariuszach spoczywa odpowiedzialne zadanie - na około rok stają się rodziną dla szczeniaka rasy labrador. Opieka nad młodym pieskiem, zwłaszcza na początku, wymaga poświęcania mu dużej uwagi. Dlatego idealnie by było, gdybyś miał (a) pracę zdalną lub możliwość zabrania pupilka ze sobą do pracy. Wolontariusze muszą wykazywać się gotowością do uczestnictwa w specjalistycznych treningach z instruktorami. Co około dwa tygodnie organizujemy szkolenia w różnych miejscach publicznych (m.in. na dworcu kolejowym, w zajezdni tramwajowej, na lotnisku czy w galerii handlowej). W tym czasie przyzwyczajamy psy do poruszania się w miejscach zatłoczonych, ćwiczymy posłuszeństwo i wykonywanie podstawowych komend.

Umiejętności

Nie musisz mieć wielkiego domu z ogrodem, nie musisz być zawodowym trenerem psów, szykować wyprawki dla szczeniaka. Nasi instruktorzy przekażą Ci niezbędną wiedzę, udzielą wielu cennych wskazówek i przez cały czas będą wspierać Cię w procesie wychowania przyszłego psa przewodnika.

Kiedy sa potrzebni wolontariusze

Stale poszukujemy nowych wolontariuszy.

Świadczenia

Żadnego Wolontariusza nie zostawiamy bez profesjonalnego doradztwa, niezbędnych do treningów akcesoriów czy z rachunkami z przychodni weterynaryjnej. Opieka nad młodym psiakiem ma być dla Wolontariuszy także pełnym radości okresem.

Dodatkowe informacje

Harmonogram

od: 2023-05-10
do: 2025-07-31

Lokalizacja

Jana Spychalskiego 12, 61-543 Poznań
Nie wskazano żadnego punktu na planie.

Kontakt

Koordynator Wolontariatu Natalia Skowron-Murawska tel. 601832392 n.skowron@fundacja.labrador.pl

Kryteria

  • zwierzęta
  • pomoc społeczna
  • rzecznictwo i prawa człowieka
  • kwestie równościowe

w terenie

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

inne

długoterminowe

inne

sieci społecznościowe