Nabór do programu Clusterxchange Greentech 2.0

Partnerstwo GreenTech 2.0 zaprasza startupy, MŚP, klastry oraz ośrodki badawcze do poznania potencjału biznesowego i innowacyjnego firm w Szwecji, Finlandii, Polsce, na Litwie i w Estonii. Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest jednym z gospodarzy tej wymiany.

Program ClusterXchange - grafika artykułu
Program ClusterXchange

GreenTech 2.0 umożliwia klastrom zielonych technologii wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w skalowaniu biznesu, internacjonalizacji, poszukiwaniu inwestycji oraz rozwoju innowacji. Projekt ma na celu umożliwienie i wzmocnienie współpracy poprzez zainicjowanie 100 krótkoterminowych wymian za pośrednictwem programu ClusterXchange.

Dlaczego warto wziąć udział?

Program ClusterXchange to między innymi:

  • Rozszerzenie sieci kontaktów i budowanie nowych partnerstw.
  • Udział w spotkaniach 1:1 z potencjalnymi partnerami biznesowymi.
  • Poszerzenie umiejętności i wiedzy sektorowej.
  • Dostęp do najnowszych trendów w branży GreenTech.
  • Możliwość znalezienia innowacyjnych rozwiązań ulepszających firmę.
  • Zaangażowanie w nowe innowacyjne projekty.
  • Uzyskanie wiedzy na temat zagranicznych rynków i kultur.

W wymianie może wziąć udział kwalifikujący się podmiot z kraju objętego programem COSME, klaster lub inna podobna organizacja sieci biznesowej, organizacja wspierająca skalowanie biznesu, a także startupy i MŚP będące członkiem klastra.

Termin składania wniosków online upływa 31 stycznia 2023 roku.

Profile organizacji goszczących dostępne są na stronie: https://www.greentech-project.eu/clusterxchange-programme

Program wymian jest częścią projektu  GreenTech 2.0, którego celem jest wzmocnienie współpracy w ramach ekosystemu organizacji klastrowych oraz wspieranie MŚP w wykorzystywaniu możliwości rozwoju działalność w obszarze zielonych technologii. Konsorcjum projektu stanowi: Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Park Naukowo-Technologiczny w Dalarnie (Szwecja), Parkiem Naukowo-Technologiczny w Tallinie (Estonia), Park Naukowo-Technologicznym w Kownie (Litwa), Klaster GreenNet z Finlandii.

Więcej informacji pod adresem: agata.materna@ppnt.poznan.pl