Dzień Kota już za nami!

W dniu 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania pragnie podkreślić, że wolno żyjące koty stanowią realne zagrożenie dla dzikich zwierząt, w szczególności dla ptaków. Właściciele kotów powinni pamiętać, aby nie puszczać bez nadzoru swojego czworonoga.

Spacer po mokradłach

W sobotę 3 lutego br. odbył  się pierwszy w tym roku, zorganizowany przez Wydział Klimatu i Środowiska  spacer przyrodniczy z okazji Światowego Dnia Mokradeł.

Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

Jak co roku, w lutym obchodzimy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Jest to dobra pora, aby zastanowić się jakiej pomocy możemy udzielić dzikim zwierzętom i czy ta pomoc jest im potrzebna.

Azbest - pozbądź się problemu!

Rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji miejskiego programu usuwania azbestu z nieruchomości w Poznaniu. Miasto pokryje 100 proc. kosztów demontażu lub odbioru materiałów zawierających azbest.

Światowy Dzień Mokradeł

2 lutego br. obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł, który został ustanowiony celem upamiętnienia podpisania w dniu 2 lutego 1971 Konwencji Ramsarskiej.

Ponad 650 drzew zostaje w Poznaniu

Wydział Klimatu i Środowiska w dniu 20 grudnia 2023 r. odmówił spółce Polskich Kolei Państwowych Polskie Linie Kolejowe S.A. wydania zezwolenia na usunięcie 658 drzew położonych w Poznaniu wzdłuż linii kolejowej nr 3 relacji Warszawa Wschód-Kunowice.

Zakaz ogrzewania domów kominkami i piecami, dla posiadających inne ekologiczne źródło ciepła!

Z uwagi na przekroczenie wczoraj (tj. 09.01.2024) wartości 50 µg/m3 stężeń pyłów drobnych PM10 oraz prognozowanie utrzymania się tego przekroczenia, wprowadza się dzisiaj, na obszarze Poznania zakaz stosowania kominków opalanych drewnem, piecy kaflowych lub typu "koza" oraz kotłów węglowych nie spełniających wymagań Ekoprojektu dla posiadających drugi sposób ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe, elektryczne bądź inne spełniające wymagania Ekoprojektu.

Życzenia świąteczne

W tym magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia radości, zdrowia oraz ciepłej atmosfery w gronie najbliższych.

Strona 1 2 78