Policja z pomocą specjalistycznego samochodu łapie trucicieli
 

Ponad tysiąc pojazdów skontrolował już specjalistyczny samochód poznańskiej policji. Prawie 300 kierowcom zatrzymano dowód rejestracyjny. Auto, którego zakup dofinansowało Miasto Poznań, zostało przekazane funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. W czerwcu wyjechało na ulice łapać trucicieli.

Informacje o KAWCE BIS dla seniorów
 

Wczoraj pracownicy Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska spotkali się z seniorami w Centrum Inicjatyw Senioralnych aby poinformować o możliwości skorzystania z dofinansowania likwidacji pieców lub kotłów ogrzewanych paliwami stałymi i wymiany ich na inne, bardziej ekologiczne źródła ciepła.

"Nie śmiecimy - sprzątamy! Zmieniamy"
 

Setki poznaniaków i poznanianek sprzątały w sobotę swoje najbliższe otoczenie. W akcji udział wzięła również Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania, która razem z dziesiątkami urzędników porządkowała okolice Wildy i Lasek Marceliński.

Dzisiaj Dzień bez Samochodu
 

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W piątek, 20 września, w ramach Dnia bez Samochodu będzie można za darmo jeździć komunikacją publiczną obsługiwaną przez ZTM. Również bez biletu pojadą pasażerowie lokalnych pociągów do granicy województwa. Aby skorzystać z darmowego przejazdu wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Wodorowy autobus w Poznaniu
 

W Poznaniu, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowano autobus wodorowy Solaris Urbino 12 hydrogen. To ekologiczny i całkowicie bezemisyjny pojazd. Być może za kilka lat będzie on wozić pasażerów również w naszym mieście.

Policja z pomocą specjalistycznego samochodu łapie trucicieli
 

Ponad 600 skontrolowanych pojazdów ma na swoim koncie specjalistyczny samochód poznańskiej policji. Co piątemu kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny. Auto, którego zakup dofinansowało Miasto Poznań, zostało przekazane funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policjiw połowie maja - w czerwcu wyjechało na ulice łapać trucicieli.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2019
 

Komunikacja publiczna za darmo, festyn, Park (ing) Day, pikniki i akcje zachęcające do ekologicznego i bezpiecznego przemieszczania się. To tylko niektóre atrakcje jakie odbędą się w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu między 15 a 22 września. Wydarzenia te mają zachęcić do zmniejszenia ruchu w mieście i zanieczyszczeń w powietrzu oraz zwiększenia bezpieczeństwa i zdrowia. Przyjęta przez Komisję Europejską tematyka tegorocznej akcji to: "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy", a oficjalny slogan brzmi "Chodź z nami". Tegoroczna kampania kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku.

"Sprzątanie Świata - Polska 2019"
 

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Pozania serdecznie zaprasza do udziału w 26. edycji akcji proekologicznej "Sprzątanie Świata - Polska 2019", która odbędzie się pod hasłem:

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! W tym roku posprzątam mój kawałek Polski! Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach 20 - 21 - 22 września 2019 r.

Kontrole na drogach - kolejna akcja "Smog"
 

21 kierowcom w Poznaniu zatrzymano dowody rejestracyjne. To wynik ostatniej akcji "Smog". W środę policjanci na terenie całego kraju kontrolowali stan techniczny samochodów, poruszających się po drogach. Celem takich działań jest wyeliminowanie niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu i nadmiernie zanieczyszczających środowisko.

Dokarmianie ptaków, Ustawianie poidełek.
 

Ptakom nie jest wszystko jedno czym je dokarmiamy. To co im podajemy, w parkach, nad wodą, musi być przystosowane do ich przewodu pokarmowego, w przeciwnym razie zaszkodzimy im. Wkrótce w czterech poznańskich parkach pojawią się tablice z odpowiednią informacją. To inicjatywa radnego Wojciecha Chudego.

ZIELEŃ I PRZYRODA = WAKACYJNA PRZYGODA
 

Czy widziałeś już wszystkie piękne miejsca w naszym mieście?  A może poszukujesz sposobu na spędzenie wakacyjnego popołudnia? Chciałbyś zaciekawić czymś swoje dzieci/wnuki, opowiedzieć o przyrodzie? A gdyby tak rodzinna rowerowa wycieczka w weekend?

Jerzyki - najlepsi sprzymierzeńcy w walce z komarami potrzebują naszej pomocy!
 

Już od ponad miesiąca jerzyki widać i słychać na naszym niebie, zwłaszcza w pobliżu wysokich budynków, na których znalazły otwarte stropodachy, szczeliny pod oknami i balkonami lub inne zagłębienia w elewacji, wykorzystywane na miejsca lęgowe. Pisklęta rosną i potrzebują dużo pokarmu, a najchętniej zjadają komary, muchy i meszki! Dorosły jerzyk potrafi ich zjeść kilka tysięcy dziennie.