W najbliższą sobotę, o godz. 20.30 wielu ludzi na całym świecie ponownie zgasi światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem "Rzeki nie ochronią się same!". Jak zawsze w inicjatywę włączyło się wiele polskich miast, w tym Poznań.

W czwartek 21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, jednak początek wiosny astronomicznej wypada już 20 marca. Wiosna astronomiczna nie pokryje się w tym roku z kalendarzową, ponieważ to 20 marca długość dnia będzie równa długości nocy. Od tego momentu dni będą stawały się dłuższe, a noce krótsze.

Ciepłe Mieszkanie jest to program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Dotacja pozwala na likwidację źródeł ciepła, które nie spełniają wymagań ekologicznych. Uzyskać można nawet do 90 proc., zwrotu poniesionych kosztów.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. W Wydziale Klimatu i Środowiska prowadzony jest punkt konsultacyjno-informacyjny programu.