Uroczysta inauguracja Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19 w piłce nożnej
W programie artystycznym uroczystej inauguracji przewidziany jest pokaz tańca akrobatycznego, efektowne wypuszczenie w niebo tysiąca balonów. W tym czasie nad Poznaniem krążyć będzie samolot z flagą promującą imprezę. Kibicom przebywającym na stadionie rozdane zostaną chorągiewki w barwach narodowych. Dla zawodników i widzów przed i w przerwie meczu zagra Orkiestra Miasta Poznania przy MPK.
Austria, Belgia i Czechy - to przeciwnicy reprezentacji Polski w grupie A finałowego turnieju Mistrzostw Europy, w grupie B znalazły się zespoły Szkocji, Portugalii, Hiszpanii
i Turcji.
Dziewięć, spośród piętnastu spotkań turnieju finałowego, będzie transmitowanych w stacji EUROSPORT. Natomiast na meczu finałowym przewidywana jest obecność Prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej /UEFA/ - Lennarta Johanssona.
Mistrzostwa w Wielkopolsce, to również jeden z elementów starań Polski i Ukrainy o prawo do organizacji EURO 2012.
Zobacz także
Zobacz również

Weekend w Poznaniu

Wzmocnienia komunikacji na Pyrkon i Enter Enea Festival

Ruszył Pyrkon - kultowa poznańska impreza ma już 25 lat
