Rodzina Połanieckich - wystawa poświęcona bohaterom Sienkiewicza

Od niedzieli w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza można oglądać druga odsłonę wystawy o trójkątach miłosnych w twórczości wybitnego pisarza Henryka Sienkiewicza. Kolejna edycja wystawy jest poświęcona "Rodzinie Połonieckich".

Na zdjęciu dwie książki i filiżanka. Książka z czerwoną okładką leży zamknięta na stoliku. Za nią, po lewej stoi otwarta książka. Na stronie tytułowej napis: 'Rodzina Połanieckich". Obok tej książki, po prawej stoi biała filiżanka na talerzyku. Zestaw ma na sobie czerwone, kwieciste zdobienia. - grafika artykułu
Trójkąty miłosne u Sienkiewicza - II odsłona wystawy

Wystawa przypomina pracownię fotograficzną, w której znajduje się kilka aranżacji. W trakcie zwiedzania można przymierzyć elementy ubioru i wczuć się w realia XIX-wiecznej mody.

Podczas wernisażu, który otwierał wystawę, grupa Krynolina wcieliła się w postacie tytułowej "Rodziny Połanieckich". Grupa Krynolina zrzesza pasjonatów rekonstrukcji ubioru historycznego z całej Polski. Tym razem kostiumy zostały dopasowane do realiów Sienkiewiczowskiego świata.

Wystawa., to nie tylko miejsce dla miłośników literatury, ale także pasjonatów fotografii. Dokładnie przygotowane scenografie idealnie nadadzą się do historycznej sesji fotograficznej.

Zachęcamy do odwiedzania wystawy oraz całego Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza.