ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT RONDA STAROŁĘKA

Dzisiaj rozpoczął się remont torowiska na Rondzie Starołęka, który potrwa do września. Jak zwykle w takich przypadkach zmieniają się trasy kursowania tramwajów, inaczej zorganizowany jest też ruch kołowy.

Mimo że remont zapowiadany jest od dłuższego czasu, to - jak wynika z dotychczasowego doświadczenia - w pierwszych dniach remontu są największe problemy z pokonaniem utrudnień w ruchu. Mamy jednak nadzieję, że poznaniacy bardzo szybko "nauczą" się nowych zasad poruszania w tym rejonie.
Zmianie uległy trasy linii tramwajowych nr: 1, 4, 5, 7, 11, 12 i 13, natomiast kursowanie linii nr 3 i 16 zostało zawieszone. Uruchomiona została linia tramwajowa nr 17 z Ogrodów na os. Lecha. Po raz pierwszy podczas takiego remontu uruchomione zostały trzy tramwajowe linie wahadłowe W1, W2 i W3. Korzystając z tych linii trzeba jednak zwrócić uwagę, w którą stronę jedzie tramwaj, ponieważ zabiera pasażerów z przystanków w obu kierunkach Uruchomiona zostały też dwie linie T1 i T2 autobusowej komunikacji zastępczej "Za tramwaj".