1 maja rodzinny piknik na nowym dziedzińcu urzędu miasta!

Wygodne ławki, dużo zieleni i przestrzeń, która została oddana w ręce poznaniaków - to może oznaczać tylko jedno! Dziedziniec urzędu miasta powraca w nowej odsłonie. 1 maja odbędzie się tu rodzinny piknik, na którym nie zabraknie wielu atrakcji dla mieszkańców.

Piknik rodzinny
Piknik rodzinny

Jeszcze ponad rok temu na dziedzińcu urzędu miasta stały jedynie samochody. Teraz przestrzeń zyskała zupełnie nowe oblicze, które będzie można poznać m.in. podczas rodzinnego pikniku. Odbędzie się on 1 maja.

- To będzie symboliczne otwarcie dziedzińca dla wszystkich poznaniaków. Podczas pikniku będzie można m.in. wysłuchać koncertu Chóru Dziewczęcego Skowronki czy oznakować swój rower. Na dziedzińcu może pojawić się każdy! - mówi Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta Poznania.

Podczas pikniku odbędzie się wiele animacji i rozrywek dla dzieci. Wspólne zabawy, gry, malowanie buziek czy puszczanie baniek mydlanych to tylko niektóre z zajęć dostępnych dla uczestników spotkania. Piknik będzie również idealną okazją do wejścia w zaczarowany świat bajek. Krystyna Adamczak przeczyta dzieciom książkę "Liczypieski" ze zbioru księgarni Z Bajki. Na miejscu nie zabraknie dmuchanych balonów i darmowej waty cukrowej. Odbędzie się także licytacja rowerów z depozytu Biura Rzeczy Znalezionych.

Na dziedzińcu warto zjawić się ze swoim rowerem. Będzie można zreperować drobne usterki w samoobsługowej stacji napraw, a policjanci z Komendy Miejskiej przeprowadzą znakowanie rowerów.

Piknik rozpocznie się o godz. 12:00.

Daria Pertek/biuro prasowe

Załączniki