Agnieszka Pachciarz czwartym zastępcą prezydenta Poznania

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przedstawił dziś czwartego zastępcę, który rozpocznie prace na początku lutego. Zastępcą będzie Agnieszka Pachciarz. Na konferencji prasowej prezydent poinformował o zakresie obowiązków nowego zastępcy. Zaznaczył, że podjął decyzję o wyborze Agnieszki Pachciarz mając na względzie jej doświadczenie. - Polityka zdrowotna, społeczna i mieszkaniowa to ważne tematy dla Miasta i mieszkańców, a Agnieszka Pachciarz ma również doświadczenie związane z działaniem w dużych strukturach - powiedział Jacek Jaśkowiak.

UMP 2014
UMP 2014

"Jestem zaszczycona. To kolejne wyzwanie w moim życiu zawodowym o charakterze misyjnym, związane ze zdrowiem i opieką społeczną. To też ważne zadanie do wykonania w Poznaniu, bo sytuacja demograficzna jest trudniejsza niż w innych miastach. To rodzi dodatkową potrzebę wyjścia na przeciw osobom starszym. Naszym celem musi być większe skoordynowanie opieki zdrowotnej z opieką społeczną. Pomoc musi trafiać do ludzi najbardziej potrzebujących" - mówiła Agnieszka Pachciarz.

Prezydent Pachciarz zapowiedziała również, że Jej priorytetem będzie poprawa bezpieczeństwa opieki w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Chce się ich funkcjonowaniu przyjrzeć w pierwszej kolejności.

Agnieszka Pachciarz jest z wykształcenia prawnikiem. Pracowała jako radca prawny, była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia i prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Pochodzi z okolic Jarocina.

PMX