[AKTUALIZACJA] Wypadek na ulicy Grunwaldzkiej. Ruch tramwajów wznowiony

Na ulicy Grunwaldzkiej, niedaleko skrzyżowania z Bułgarską zderzyły się trzy tramwaje. Na miejscu działają służby. Podstawiono autobus MPK, w którym mogli schronić się pasażerowie. Niezwłocznie uruchomiono też komunikację zastępczą.

Wypadek na ulicy Grunwaldzkiej
Wypadek na ulicy Grunwaldzkiej

AKTUALIZACJA:

Wznowionio ruch tramwajów na ul. Grunwaldzkiej. Tramwaje linii 1, 6, 13 wróciły na swoje trasy. Tramwaje linii 15, ze względu na zamknięcie pętli Budziszyńska, kierowane będą do pętli na Junikowie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do wypadku doszło chwilę po godzinie 16. W wyniku zderzenia trzech tramwajów do szpitala trafiło 14 osób. Motorniczy jednego z pojazdów jest poważnie ranny. Cztery kolejne osoby również wymagały hospitalizacji, dziewięć pozostałych musiało zostać przebadanych. Ranni zostali przewiezieni do trzech poznańskich szpitali - na ulicach Szwajcarskiej, Grunwaldzkiej i 28 Czerwca 1956 r. oraz szpitala w Puszczykowie.

Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię, gdzie można uzyskać informację na temat osób poszkodowanych - numer telefonu: 061 878 41 49.

Na miejsce wypadku natychmiast podstawiony został autobus MPK, gdzie pasażerowie mogli uzyskać pomoc oraz schronić się przed zimnem.

- Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, na miejsce od razu udał się dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta oraz prezes MPK. Prezydent Jacek Jaśkowiak jest informowany o sytuacji na bieżąco. Będziemy chcieli poznać przyczyny tego wypadku - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.  

Z powodu wypadku tramwajów na ul. Grunwaldzkiej, ruch na torowisku pomiędzy Rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego a Junikowem jest wstrzymany. Na wyłączonym odcinku uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza. Tramwaje linii: 1, 6, 13 i 15 kierowane są objazdami.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie MPK: http://www.mpk.poznan.pl/komunikaty/2018-wypadek-na-grunwaldzkiej

Przyczyny wypadku będzie ustalać policja i prokuratura, przy udziale odpowiednich służb MPK.

AJ