Biuletyn Informacji Publicznej w nowej odsłonie

Przejrzysty panel, nowy układ informacji i lepsza dostępność na mobilnych urządzeniach - tak wygląda teraz Biuletyn Informacji Publicznej. Dzięki nowej wersji strony szybciej będzie można znaleźć wszelkie informacje na temat usług, procedur i decyzji Urzędu Miasta Poznania.

Urząd Miasta Poznania - grafika artykułu
Urząd Miasta Poznania

Biuletyn Informacji Publicznej to portal, który zapewnia mieszkańcom dostęp do informacji i decyzji podejmowanych przez urząd miasta. Na stronie znaleźć można m.in. komunikaty o opłatach, ulgach, zmianach w procedurach, interpretacje przepisów podatkowych czy wiadomości na temat tego, gdzie załatwić daną sprawę. Nowa szata graficzna biuletynu pozwoli na szybkie i intuicyjne znalezienie poszukiwanych przez mieszkańców informacji.

- Przede wszystkim zmieniła się kompozycja i układ strony głównej w taki sposób, aby każdy mógł szybko dotrzeć do informacji jak obsługiwane są podstawowe procedury i sprawy prowadzone przez Urząd Miasta Poznania. Strona główna została radykalnie przebudowana i jest teraz bardziej przejrzysta. Oprócz tego dopasowaliśmy cały serwis do wyświetlania go na wszelkich urządzeniach mobilnych - wyjaśnia Wojciech Pelc, kierownik oddziału serwisów informacyjnych w Urzędzie Miasta Poznania, redaktor naczelny BIP.

W biuletynie pojawił się także specjalny panel mapowy umożliwiający szybkie dotarcie do planu miasta. Pokazywane są na nim m.in. różne oficjalne dokumenty (decyzje, plany, geografia wyborcza, obwody szkolne itp.). Mieszkańcy, którzy lubią załatwiać wiele spraw przez Internet, do dyspozycji mają natomiast panel z centralnymi systemami państwowymi, ułatwiającymi realizację e-usług.

- Nowy biuletyn został przygotowany w oparciu o najlepsze europejskie wzorce internetowych systemów wsparcia obywateli. Wykorzystaliśmy uwagi zgłaszane przez samych użytkowników tej strony. Nowocześniejsza wersja biuletynu została opracowana zgodnie z zaleceniami dotyczącymi szeroko pojętej dostępności (szczególnie dla osób niepełnosprawnych) - dodaje Wojciech Pelc.

Nowością jest także uzupełnienie portalu o kolejne zasoby informacji. Dodano m.in. rejestr wniosków o informację publiczną oraz informacje sektora publicznego. Strona nie jest tworem zamkniętym i w miarę użytkowania będzie ciągle rozwijana i unowocześniania.

Daria Pertek/biuro prasowe