Ferie w Poznaniu

W stolicy Wielkopolski już od poniedziałku rozpoczynają się ferie zimowe. POSIR, Termy Maltańskie, Teatr Animacji, CK Zamek, Biblioteka Raczyńskich, a także poznański ogród zoologiczny organizują pokaźną liczbę warsztatów, zajęć czy zabaw dla dzieci i młodzieży.

Podczas ferii można skorzystać m.in. z oferty miejskich lodowisk/fot:chwialka.poznan.p
Podczas ferii można skorzystać m.in. z oferty miejskich lodowisk/fot:chwialka.poznan.pl

Akcja Zima z POSIR-em

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Odbędą się one w dwóch 5-dniowych turnusach w terminach 12-16.02, a także 19-23.02. Będą to zajęcia m.in. na sali gimnastycznej, basenie i siłowni w obiekcie przy ul. Chwiałkowskiego 34.

Na czas ferii POSIR przygotowuje również atrakcyjne zniżki dla uczniów. Na basenie Chwiałka od poniedziałku do piątku w godzinach 9.15-15.15 (ostatnie wejście o 14.30) dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia, będą mogli korzystać z obiektu w cenie 2 zł za 45 minut. Z kolei na lodowisku Chwiałka osoby do 18 roku życia w dni robocze w godzinach 8-15 (ostatnie wejście 14.15) za 45-minutową jazdę na łyżwach zapłacą 3zł, dorośli zaś 5zł.

Młodzież zapłaci 3 złote za godzinną jazdę na łyżwach na lodowisku Malta w godzinach 8.00-15.30 (ostatnie weście o 14.30). Ceny promocyjne obowiązywały będą również na bowling. W godzinach 10-15 cena za wynajem jednego toru to 20zł, konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja telefoniczna bądź mailowa.

Więcej szczegółów na: http://www.poznan.pl/mim/sport/news/akcja-zima-2018-z-posir-em,114648.html

Półkolonie z Termami Maltańskimi

Termy Maltańskie organizują w ferie półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat. W ramach 5-dniowych turnusów pod okiem czujnych i kreatywnych animatorów uczestnicy będą mogli doskonalić swoją technikę pływania, a także korzystać ze strefy rekreacyjnej term.

W programie półkolonii znalazło się też Mobilne Laboratorium, czyli pokazy fizyczno-chemiczne. Z zapartym tchem uczestnicy będą mogli śledzić magnetyczną Ziemię, erupcję wulkanu czy lewitację planety. Dzięki udziałowi w Mobilnym Planetarium za pomocą seansu multimedialnego najmłodsi przeniosą się w świat planet, asteroid czy gwiazd.

Koloniści dowiedzą się również, jak wykonać własnoręcznie świece oraz jak powstają pachnące mydła. Dla grupy starszej przewidziana będzie również ścianka wspinaczkowa, zaś dla młodszej prawdziwy raj dla maluchów, czyli małpi gaj.

Realizowane będą dwa turnusy, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-16. Organizatorzy zapewniają opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NW, wyżywienie oraz napoje.

Szczegóły dostępne na: http://www.termymaltanskie.com.pl/polkolonie-termach-maltanskich-3/

Ferie w Teatrze Animacji

Organizatorzy ferii w Teatrze Animacji pokazują, że zima w mieście nie musi się kojarzyć z czymś nudnym. Codziennie od 11 do 16 lutego po spektaklach zapraszają na warsztaty i zajęcia tematycznie związane z przedstawieniem granym danego dnia. Spotkania będą prowadzone przez aktorów Teatru Animacji - Katarzynę Romańską i Marka Cyrisa, scenografkę - Małgorzatę Rekusz oraz edukatorkę- Agatę Drwięge. Mają one na celu pobudzić w dzieciach inwencję twórczą, pokazać im sposoby zabicia nudy, a także poprawić humor. Wśród zajęć można wyróżnić m.in. Inaczej też można! - warsztaty ruchowe czy Najstarsza dziewczynka na świecie - warsztaty plastyczno-teatralne. W czasie ferii dzieci będą miały również możliwość zwiedzenia teatru za kulisami. Bilety można zakupić zarówno w kasie teatru, jak i online.

Więcej informacji dostępnych na: http://www.teatranimacji.pl/artykul/ferie-w-teatrze-2018/

Zima w Zamku

CK Zamek również przygotowuje ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty twórczości teatralnej - Stwory, podczas których uczestnicy będą ćwiczyli swoją spostrzegawczość, współpracę z innymi oraz poczucie przestrzeni i rytmu. Organizuje też warsztaty taneczne - Współcześnie, gdzie dzieci będą mogły poznać podstawowe ćwiczenia z zakresu tańca współczesnego. Na najmłodszych czekają także warsztaty związane z podróżami, plastyką czy zjawiskiem ruchu w animacji. Bilet wstępu na każde wydarzenie kosztował będzie 10zł.

Dla młodzieży od 13 roku życia czekają 5-dniowe warsztaty w cenie 50zł. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach Zin, w których wykorzystają grafikę linorytu do stworzenia prywatnych publikacji czy w warsztatach Mózg, w trakcie których będą mieli możliwość ćwiczenia kreatywnego i szybkiego myślenia.

Na dzieci czeka również przedstawienie teatralne "Kajtuś Czarodziej" opowiadające o chłopcu posiadającym magiczną moc. Z kolei w Kinie Pałacowym widzowie zobaczą takie animacje jak: "Nazywam się Cukinia", "Zielona Szkoła" czy "Traktorek Florek".

Szczegóły dostępna na: http://ckzamek.pl/wydarzenia/2635-zima-w-zamku-2018/

Akcja Zima w Bibliotece Raczyńskich

W tym roku Biblioteka Raczyńskich zaprasza dzieci do 12 roku życia na akcję - Zima z rymami Pana Tuwima. W trakcie jej trwania uczestnicy zapoznają się ze znanymi, a także z mniej popularnymi utworami Juliana Tuwima. Jego dzieła staną się inspiracją do zajęć literackich, warsztatów plastycznych czy teatralnych. Nie zabraknie również tworzenia origami związanych z bajkami pisarza czy różnego rodzaju gier, zabaw, quizów lub łamigłówek.

Bilety są bezpłatne i przeznaczone dla czytelników biblioteki. W każdej filii obowiązują zapisy.

Więcej informacji na: http://www.bracz.edu.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2523&Itemid=100

Ferie w Nowym Zoo

"Zimą nie wszyscy zasypiamy" - to propozycja na ferie poznańskiego ogrodu zoologicznego. W poniedziałki, środy, a także soboty goście indywidualni będą mogli wraz z opiekunem zwiedzić zoo. W programie wycieczki m.in. spotkanie z fokami, wizyta u pand rudych czy odwiedziny u niedźwiedzia Baloo. Cena biletu to 10 zł za osobę, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Z kolei we wtorki i czwartki o godzinie 10 i 13 wizyta w zoo skierowana jest do grup zorganizowanych. O ile warunki atmosferyczne pozwolą, uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzania ogrodu kolejką, słysząc przy tym opowieści i ciekawostki o zwierzętach.

Szczegóły dostępne na: http://www.zoo.poznan.pl/page/69-Wydarzenia

Dominik Jagiełło/biuro prasowe